Hlavní navigace

RapidShare extrémně zpomalil stahování neplatícím uživatelům

21. 2. 2012

Sdílet

Jedním z nejznámějších serverů pro sdílení dat po internetu je bezesporu RapidShare. Ten však oznámil, že pro neregistrované uživatele snižuje rychlost stahování na průměrných 30 kb/s. Dále pozastavuje možnost pokračovat v přerušených stahování a do stahování také umísťuje záměrné prodlevy, takže se občas může zdát, že stahování zamrzlo.

RapidShare slow down

Podle některých zdrojů se jedná o opatření proti zneužívání služby k porušování autorských práv. Jedná se tedy o reakci na nedávné kroky namířené proti podobným službám.

Pro ty, kterým se nechce čekat, se zde nabízí placená služba RapidPro, která tato omezení neobsahuje. Otázkou tedy zůstává proč? Předává snad server informace o platících uživatelích některým agenturám? Sleduje jejich chování nějaký „velký bratr“, který jim pak zaklepe na dveře?

Poslední dobou je v dění kolem serverů umožňující sdílení dat opravdu živo. Vše začalo před měsícem odstavením serveru Megaupload a zadržením jejich zaměstnanců na Novém Zélandu. Většina ostatních serverů ve strachu z podobných akcí přijala preventivní opatření.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky