Hlavní navigace

Real-Time Linux Workshop 2011

14. 10. 2011

Sdílet

Příští týden se v Praze uskuteční 13. ročník Real-Time Linux workshopu. Jedná se o mezinárodní setkání vývojářů a uživatelů real-time Linuxu – tedy verzí Linuxu, kde není důležitý jen výkon, ale především garantovaná doba odezvy na externí události. Největší uplatnění nachází real-time Linux v průmyslových aplikacích a v bankovnictví. Na co se mohou návštěvníci workshopu těšit?

Praha letos se stáva hostitelským městem po předchozích ročnících konaných v různých koutech světa (Vídeň, Orlando, Miláno, Boston, Valencia, Singapore, Lille, Lanzhou, Linz, Guadalajara, Drážďany a Nairobi). Letošní ročník se koná od čtvrtka 20. října 2011 do soboty 22. v Dejvickém areálu FEL, ČVUT. Termín je zvolen tak, aby akce předcházela kernel summitu a embdded Linux konferenci.

Cílem workshopu je svést na jedno místo vývojáře a uživatele real-time Linuxu a poskytnout tak prostor pro diskuze o budoucím vývoji Linuxu, potřebách uživatelů či o nových nápadech. Hlavním tématem je samozřejmě tzv. rt-preempt patch, ale diskutuje se i o jiných real-time projektech souvisejících s Linuxem jako například RTAI, Xenomai či XTratuM.

Program workshopu je rozdělen do tří částí:

  1. Free papers“, kde lidé z průmyslu či akademických institucí prezentují svou práci či výzkum související s real-time Linuxem. Přihlášeny jsou příspěvky o real-time Ethernetu, testování real-time aplikací, real-time middleware platformách, o úspěšných aplikacích apod.
  2. Kernel developers track“ slouží pro prezentace hlavních vývojářů rt-preempt patche a je naplánována na pátek. Letos se můžeme těšit na vystoupení: Jonathana Corbeta z LWN, maintainera rt-preempt patche Thomase Gleixnera, maintainera Linuxového scheduleru Petera Zijlstru, a dále na Paula McKenneyho, Stevena Rostedta a Darrena Harta.
  3. Safety track“ je zaměřena na použití Linuxu v bezpečnostně kritických aplikacích. Jedná se například o aplikace v dopravě (letecký a automobilový průmysl, železnice), či pro vesmírné mise. V této části vystoupí například vývojář pracující pro ESA, zástupce certifikační autority, či zástupce Deutsche Bahn.

Workshop pořádá organizace OSADL, letos ve spolupráci s ČVUT FEL a Střediskem UN*Xových technologií klubu Silicon Hill. Máte-li zájem se zúčastnit, zaregistrujte se na stránkách workshopu. Studenti ČVUT mají po registraci vstup zdarma (do vyčerpání kapacity místnosti a bez nároku na sborník). Ve formuláři je třeba vyplnit: Position Student; Affiliation CTU, fakulta; fee Invited.

Za organizační tým workshopu
Michal Sojka a Pavel Píša

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.