Hlavní navigace

Red Hat představil předplatné RHEL pro otevřené projekty zdarma

25. 2. 2021

Sdílet

RHEL Red Hat Autor: Depositphotos, Red Hat

Red Hat představil nový typ předplatného nazvaného RHEL for Open-Source Infrastructure. To je určeno organizacím či projektům, které vyvíjejí či podporují vývoj svobodného software. Organizace dostane zdarma přístup k infrastruktuře Red Hatu, včetně znalostní báze, build systému, CI či fóru. Nebude však mít přístup k podpoře a případné potíže bude muset řešit sama.

Když byl oznámen konec původní distribuce CentOS, ozvala se řada projektů, které klon RHEL používají pro testování software určeného pro RHEL. V takové situaci není distribuce CentOS Stream plnohodnotnou náhradou, protože Stream není totožný s posledním stabilním vydáním RHEL.

Hlavní výhodou nové nabídky je možnost provozovat RHEL až na 200 serverech, což je výrazně víc než 16, které nabízí otevřená nabídka předplatného RHEL zdarma. Organizace však musí o zařazení do RHEL for Open Source Infrastructure individuálně požádat a Red Hat posoudí, zda konkrétní projekt splňuje požadavky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 2. 2021 23:37

  Aas

  Uz som sa potesil, ze to bude mozne pouzit aj na akademickej pode, az kym som sa nedocital az sem:
  RHEL for Open Source Infrastructure is not intended for ..., academic institutions, ... .
  Ale je mozne, ze nieco este dochystaju:
  Red Hat is continuing to explore new programs for ..., academic institutions and government entities, .... Stay tuned for more details.
  Neviem ale ci este budem mat zaujem stale trpnut ci RedHat hocikedy nezmeni svoj nazor a neodpili aj tieto vynimky "zo dna na den" ako to urobil s CentOSom. Po precitani predposledneho odstavca som presne tento dojem nadobudol:
  As with our other programs, we want to make this subscription process and subsequent renewal as easy as possible, enabling open source organizations to focus on building great software rather than subscription maintenance.
  CentOS bol super. Keby ten RedHat aspon nepytal take nekrestanske peniaze. Nejake community subscription za par € by bolo fajn. Asi si pockam na Almu alebo Rockyho.

 • 26. 2. 2021 14:39

  Miroslav Suchý

  Subsequent renewal nebo-li následná obnova subscripce je technická věc. Jde o to, že ta subscripce je **vždy** časově omezená. Ten odstavec je o tom, aby ta obnova byla co nejjdednoduší. [ano, jsem RH zaměstnanec]