Hlavní navigace

Red Hat změnil logo: zmizel muž ve stínu, zůstal jen červený klobouk

1. 5. 2019

Sdílet

Red Hat logo

Společnost Red Hat změnila po dvou dekádách své logo. Na tom původním byla silueta muže, který má na hlavě červený klobouk. Nové logo je výrazně jednodušší, postava z něj zmizela a zůstal jen hlavní symbol – červený klobouk.

Šéf marketingu Tim Yeaton důvody vysvětluje na firemním blogu. Původní logo se velmi špatně vykreslovalo při malém rozlišení a zejména na mobilních zařízeních tak často nebylo zřetelné. Red Hat provedl vlastní průzkum a ptal se lidí, co jim původní logo evokuje. Výsledek byl překvapivý zejména u těch, kteří viděli logo poprvé: zlověstný, tajemný, zlý a záludný. Tihle lidé o Red Hatu nikdy neslyšeli, ale muž ukrývající se ve stínu v nich nevzbuzoval důvěru, vysvětluje Yeaton.

Firma proto už před dvěma lety začala s nahrazením ikonického loga něčím novým, co by „vystoupilo ze stínů“. Nové logo je také jednodušší a lépe vypadá na malých zařízeních, která ještě vůbec neexistovala v době, kdy to původní vznikalo. Red Hat se tak bude po dvou dekádách prezentovat už jen rudým kloboukem.

Red Hat patří mezi největší společnosti vyvíjející open-source software, její roční obrat se pohybuje okolo tří miliard dolarů. Na konci loňského roku byl oznámen prodej firmy společnosti IBM za 34 miliard dolarů. Red Hat má jednu z největších světových poboček také v Česku v Brně. Nahlédněte do ní:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.