Hlavní navigace

Registrátor zahájil předregistraci IDN domén .eu

5. 11. 2009

Sdílet

Jak už jsme informovali, v úterý 10. prosince bude otevřena registrace IDN domén v doméně .eu. Registrátor RegZone spustil možnost předregistrace už dnes. Nejedná se samozřejmě o pravé zakoupení domény, jen si pomocí systému zajistíte místo v databázi robota, který vše po spuštění sám zaregistruje.

Nárok na doménu mají jen lidé a společnosti sídlící na území EU. Je možno samozřejmě registrovat i české znaky, jen je zakázáno kombinovat v jedné doméně různé znakové sady. Stále platí, že Češi ve své doméně .cz znaky s diakritikou nechtějí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2009 11:41

  petr_p (neregistrovaný)

  Jaký je význam této zprávičky, kromě reklamy? Regzone provozuje ZONER software, a.s., kdežto doménu eu. spravuje EURid vzw/asbl.

 • 6. 11. 2009 14:56

  d.c. (neregistrovaný)

  Asi jeste treba… reklama. ;-)
  Stejnou funkci nabizi ostatne i par desitek ci stovek dalsich registratoru, mnozi z nich jiz davno, nebot registrovali IDN pro jine TLD a byli na spusteni IDN v .EU pripraveni temer ihned po zverejneni data spusteni.

 • 6. 11. 2009 18:56

  bohyn

  Uz se nemuzu dockat az budu klepak do prohlizece nejakou exotickou domenu – treba reckou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.