Hlavní navigace

Reiser4 aktualizován pro jádro 3.18

16. 2. 2015

Sdílet

Pokud stále používáte souborový systém Reiser4 a nepřešli jste třeba na ZFS nebo Btrfs, jistě vás potěší aktualizace, která je kompatibilní se současným jádrem 3.18. Vývojáři se snaží udržovat krok s novými jádry, ale vždy jim trvá několik týdnů, než novou verzi vydají.

Bohužel tým za sebou nemá žádnou velkou firmu, která by projekt zastřešila a pomohla s ním. Kdysi slibný souborový systém je tak odsouzen jen k záplatování a úpravám souvisejícím s novým vydáním jádra. Vývojáři sami nemají v současné době plány týkající se dalšího rozvoje.

ReiserFS (později Reiser4) byl svého času velmi slibným a moderním souborovým systémem, který vyvíjela společnost Namesys v čele s Hansem Reiserem. Ten byl ale v roce 2006 obviněn z vraždy vlastní manželky, což vedlo k rozpadu společnosti, faktickému zastavení vývoje a odlivu uživatelů. Reiser se nakonec k vraždě přiznal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.