Hlavní navigace

Říjnový Archlinux newsletter

14. 10. 2008

Sdílet

Článek popisující události za uplynulý měsíc, který zde na rootu pravidelně vychází byl naposledy ochuzen o shrnutí dění v distribuci Archlinux z důvodu toho, že vývojový tým nevydal svůj newsletter. Minulý týden to napravil, a tak krátké shrnutí napíši jako zprávičku.

Hned ze začátku je zmínka o Gnome 2.24. To se momentálně nachází v testing repozitáři. Gnome má v Archlinuxu na starosti Jan de Groot, který na jeho přesunu z testingu usilovně pracuje. Z dalšího softwaru se do repozitáře extra dostala například nová verze TeXLive a v core najdeme netcfg 2.1.

Eduardo „kensai“ Romero se v jedné části newsletteru rozpovídal o rozdílnosti každé instalace Archlinuxu a o jeho širokých možnostech konfigurace. V rozhovoru si vývojáři vzali na mušku Erica Bélangera kde se ho ptají na klasické otázky o tom jak se dostal k Archlinuxu, co tam dělá a podobně. Z vybraných vývojářských diskusí je velmi zajímavá ta o vyčistění základní instalace od nepotřebných součástí. Tipy a triky nás tentokrát naučí pracovat s Cronem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.