Hlavní navigace

Rozhovor s Edwardem Snowdenem

29. 10. 2019

Sdílet

Edward Snowden

Na populárním YouTube kanálu Joe Rogan Experience vyšel dne 23. října 2019 rozhovor s neméně populárním Edwardem Snowdenem s pořadovým číslem #1368 a během pouhých pěti dnů zaznamenal téměř 8,5 milionu shlédnutí.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 10. 2019 21:40

  František Ryšánek

  Joe Rogan je přízrak. Tříhodinovej pokec s jedním hostem - to jsem nikde jinde neviděl. A hosti jeden výtečník za druhým. MMA bojovníci mě neberou, ale jména jako Elon Musk, John Carmack nebo právě Edward Snowden, to je málem povinná četba. Zrovna Musk a Carmack mě svým náměsíčnictvím úplně za srdíčko nechytili, Snowden dostal příležitost hezky obšírně vylíčit kde se vzal, co ho k tomu vedlo atd. Viděl jsem rozhovor třeba s dnešním Danem Aykroydem - taky zajímavá debata, přestože pro mě chvílema na hraně stravitelnosti :-) A pár zajímavejch vědátorů a všelijakejch dalších lidí - sem tam nějaká bezvýznamná celebrita jako Steven Tyler apod. Párkrát jsem nějakého vědátora utnul v půlce nebo i dřív, když mi přišel jako prázdnej tlučhuba. Nejhorší problém je, vymyslet si k tomu nějakou záslužnou a tupou manuální činnost, při které mě rodina nechá ty dlouhé hodiny poslouchat.

 • 29. 10. 2019 22:22

  Kuba77

  Tak to jsi/jste neviděl rozhovory živě vysílané na Youtube kanále Standashow ve středu od 20h. Tam se to z jedné hodiny taky někdy protáhne třeba na tři hodiny.

 • 30. 10. 2019 8:50

  null null (neregistrovaný)

  @František Ryšánek

  Ne kažkdý host může být pro každého zajímavý a taky že jsem jich spoustu vypnul. Co se mi na tom ale libi nejvic je ze tito různí lidé v takových podcastech proste dostavaji čas a prostor mluvit nejen do výplně mezi reklamy a jeste v ideovem zadání redaktora.

  Popravdě, jsem ještě nedoposlechl ani tohoto Snowdena, protože jsem na to prostě neměl čas. Já osobně si takový podcast pustím třeba když vařím, uklízím, jdu do práce nebo jedu do obchodu potraviny/home a tak ...

  Z dalších zajímavých podcastů, ale to není sem na root, je Jocko Willink (former Navy Seal) ... jeho sada x hodinových rozhovorů právě s oním nedávno diskutovaným Petersonem je velmi zajímavá - top special forces memeber a svetoznamy klinicky psychyatr s bestsellery o myšlení a sebeorganizovani k uspechu .... vélmi zajímavé ....

  30. 10. 2019, 08:52 editováno autorem komentáře

 • 30. 10. 2019 15:21

  František Ryšánek

  Díky za tip :-) mrknu se...
  Jordan Peterson mě poněkud míjí. Dokoukal jsem s ním jeden rozhovor, další jinde už ne, přijde mi že se to opakuje. Možná jenom protože se ho ptají pořád na to samé mediálně provařené téma.

  Jeden další zajímavý host Joe Rogana (pro mě osobně spíš podnět k zamyšlení než věrozvěst):
  https://www.youtube.com/watch?v=Yj_Bc9hdHa0
  Chirurg, taky začínal v armádě... to mě popravdě baví nejvíc. Když hosti vyprávějí, kde začínali a co mají za sebou.

  Zapomněl jsem mezi hosty zmínit Henryho Rollinse, ten pokaždé potěší (přestože už asi moc nepřekvapí).

  Rogana je zajímavé pozorovat v situacích, kdy má nějakého lehce radikálního nebo prdlého hosta - třeba s ním Joe osobně zjevně nesouhlasí, ale blbě nereje, dokáže se zeptat i na "otázku co visí ve vzduchu" tak defenzivně že neurazí, přitom nepodlejzá... V podstatě si přátelsky vymění své zásadně protichůdné názory a pokračujou jiným tématem. Jinak řečeno: přestože mi přijde, že je Joe sám dost liberál, už jsem u něj narazil i na hosty orientované dost doprava - a bavili se naprosto nenuceně.

  A konkrétně "rozhovor" se Snowdenem je atypický v několika ohledech: je to prakticky Snowdenův monolog (Joe neměl mnoho otázek) a je to hodně monotematické. Asi není divu.

 • 30. 10. 2019 16:32

  bez přezdívky

  "třeba s ním Joe osobně zjevně nesouhlasí, ale blbě nereje, dokáže se zeptat i na "otázku co visí ve vzduchu" tak defenzivně že neurazí"

  On s nimi často souhlasí, ale nemůže otevřeně, protože by mu YT zrušilo kanál. Já si ho pamatuji jako občasného hosta starých infowars (dnes těžko dohledatelné). Vystupoval tam sice jako zástupce hlavního proudu, s Alexem Jonesem se občas pohádal, ale jednu dobu sám propagoval konspirační teorie. S Jonesem natočil i nějaké filmy. Potom někdy okolo roku 2013 otočil, začal si zvát lidi jako Mick West a propagovat oficiální verzi 9/11.

 • 30. 10. 2019 18:11

  null null (neregistrovaný)

  @gill

  Ne vždy dělají lidi jenom rozumné veci ktere vyhovuji schválené pravde a ne vzdycky lidi změní ne některé veci nazor protože by byli hlupaci. Ze si dneska nemuze nikdo pustit hubu jen tak na špacír už snad ví kazdy ....

 • 30. 10. 2019 18:37

  null null (neregistrovaný)

  @František Ryšánek

  Řekl bych že práce Dr. Petersona je velmi nedoceněná. Možná je i trochu ne ve všem zajímavá, ale na dreň logicky a fakticky odhaluje neduhy lidské společnosti a problemy které to vytváří. Blbé je že si to vzala osobně (jak jinak) moderní agresivní levice, částečně za spoustou těch neduhů stojí, a dětinsky se snaží veškeré námitky přeřvat a tak koluje spousta mýtů a neustále se v rozhovorech redaktoři vlastně nutně ptají na toto a strašně trvá než se vždy k něčemu dostanou. Ono je to možná i tim že prostě moderátor radsi sklouzne k tematu aktuálního dění pokud dojde na speficky oborově zaměřenou debatu která hrozí monologem ... v případě Snowdena si myslim ze Rogan nechtel nijak vyrypovat, moc tomu nerozumi, chtěl ho mit v podcastu a chtěl mu dat šanci mluvit.

  Např. Candance Owens show na PragerU, to je zase jiná kava - kratší, rychlejší, modernější, údernejsí, ale tomu musí clovek venovat zase vic pozornosti

  Mě je ve finále vlastně jedno kdo je napravo nebo liberal, zitra to muze byt jinak, spíš pozaduji např. aby nechaval hosty domluvit, nevyslychal je, protože z toho se dozví člověk nejvic ... ale kde na to brat ten cas ...

  30. 10. 2019, 18:39 editováno autorem komentáře

 • 30. 10. 2019 9:28

  bez přezdívky

  Řekl něco nového? Ne. Alespoň přiznává, že neměl přístup k informacím z vysokých míst.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky