Hlavní navigace

Ručníkový den už ve čtvrtek

23. 5. 2006

Sdílet

Jako každým rokem se i letos 25. 5. uskuteční Ručníkový den, jako pocta největšímu frúdovi Douglasi Adamsovi. Po celý tento den byste s sebou měli nosit ručník na důkaz svého stopařství. V Praze a Brně se opět uskuteční sraz všech místních stopařů, na kterých si můžete ukázat poslední modely svých ručníku, případně vypít nějaký ten Pangalaktický megacloumák.

Vypít Pangalaktický megacloumák je podle Stopařova průvodce asi jako nechat si vyrazit mozek z hlavy plátkem citrónu obaleným kolem masivní zlaté cihly.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 5. 2006 12:13

  ooohhhmmm (neregistrovaný)
  ... to mu nikdy nezapomenu! me muze taky trefit slak kdyz ctu nekterou z jeho knizek:)))

  Nejspodnější vrstva Fordovy brašny obsahovala několik propisovaček, poznámkový blok a velký ručník z obchodního domu Marks and Spencer.

  Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po galaxii o nich říká hned několik věcí.

  Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebyla zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, zato značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

  -- Douglas Adams: Stopařův průvodce po galaxii

 • 24. 5. 2006 15:08

  w.0q (neregistrovaný)
  Teda, ne ze by to nejak vyplyvalo z vaseho prispevku mistre ooohhhmmm, ale dovoluji si upozornit, ze DNA zemrel 11.5. nikoli 25.5., toto datum se dokonce nijak primo nepoji s jeho zivotem ci dilem!

  http://rucnik.ic.cz/#datum

  Ale jak jsem psal, mozna ze to vite, protoze nic netvrdite.
 • 16. 7. 2006 21:39

  http://hacking.euweb.cz/ (neregistrovaný)
  Bylo to asi takhle:

  -Zemřel Doughlas.
  -První týden nestihli zorganizovat oslavu (rozdat pozvánky, letáky...).
  -tak se slavilo až druhý týden.
  -a tak nějak se to chytlo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.