Bezpečný jazyk potřebují lidi, AI spíše ne a bude ho potřebovat čím dál méně. Takže takové chyby může odhalovat AI při hledání chyb, které kompilátor odhzlit nemůže, protože nebude chápat kontext na rozdíl od AI. Pokud tedy vůbec budou ještě kód psát lidé. V ASM se už také moc nepíše. Je to tedy s tím Rustem hezké, ale poněkud to přišlo pozdě, před 40 lety by to bylo lepší. Ale ADA už byla, jenže se nějak neujala.
S LLM musím pracovat a z mé zkušeností právě naopak.
- Generování kódu dává nejlepší výsledky pokud má přísně nastavené mantinely. Rust je dává by default
- Hrozně pomůžou kvalitní chybové hlášky kompileru. Rust je v tomhle na špičce.
- Kvalitní dokumentace možných závislostí na jednom místě taky pomáhá.