Hlavní navigace

Samsung údajně letos nabídne jen 150Mpix pro smartphony, 200Mpix snímač se odkládá

18. 3. 2020

Sdílet

Řada Samsung Galaxy S20 Autor: Samsung

Na přelomu roku udělal Samsung díru do světa svým 108Mpix snímačem pro smartphony (který jako první exkluzivně použili v Xiaomi). Jeho nasazení se stále více rozrůstá (včetně použití ve vlastních telefonech Samsung Galaxy). Víme ale, že to není pro Samsung konečná.

Jelikož se Samsungu nepodaří včas dokončit vývoj a odladit výrobu 200Mpix snímače, jeho partneři jako Oppo, Vivo a Xiaomi budou muset letos vzít zavděk 150Mpix snímačem vycházejícím z konstrukce stávajícího 108Mpix modelu. I jeho je k dispozici pouze omezená výrobní kapacita, pročež se očekává, že se objeví pouze ve vlajkových modelech, často s čipsetem Qualcomm Snapdragon 875.

Prodeje snímačů Samsungu vzrostly od 1,8 biliónu wonů v roce 2014 na 3,3 biliónů v roce 2019. Samsung dotahuje jedničku trhu, japonskou Sony, co se týče objemů prodeje, ale za cenu nižších cen, tedy výrazně nižších příjmů z tohoto prodeje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.