Hlavní navigace

Samsung zahájil ofenzívu, chce zakázat iPhone 5

20. 9. 2011

Sdílet

Po sérii právních útoků firmy Apple se Samsung rozhodl zasadit protiúder a rovnou pořádný. Zatímco Apple na to šel přes design zařízení, Samsung se snaží využít svých patentů a podal žalobu proti Apple ve třech velkých zemích: Francii, Austrálii a Jižní Korei. Žaloby staví celkem na 23 různých patentech na mobilní technologie.

Ve Francii a Austrálii jde o tři patenty na UMTS a jeden na 3G. Dotýká se tedy iPhone 3G a 4 i obou tabletů iPad, které obsahují 3G modem. Korejská žaloba je nejzajímavější, také proto, že se odehrává v domovské zemi Samsungu. Netýká se navíc aktuálních zařízení Apple, ale těch budoucích. Samsung totiž požaduje zákaz prodeje iPhone 5. „Pokud by Apple nepřestal používat telekomunikační technologie, je naprosto nemožné, aby prodával svá zařízení a neporušoval při tom naše patenty,“ tvrdí Samsung, který je si očividně jistý v kramflecích.

Do této chvíle byl Samsung čistě defensivní a snažil se uhájit svůj tablet Galaxy Tab a dostat jej na světový trh. Teď přechází do protiútoku a mohl by naopak zatřást portfoliem Apple. Jablečná firma tak zřejmě svými úvodními žalobami otevřela mobilní Pandořinu skříňku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.