Hlavní navigace

Se snížením cen vzrostl zájem o .cz domény

19. 10. 2007

Sdílet

S výrazným poklesem velkoobchodních i maloobchodních cen za české domény druhého řádu vzrostl výrazně zájem o jejich pořízení. Zatímco do konce září se denně zaregistrovalo v průměru 282 domén, v říjnu (tedy po snížení cen) se denní průměr vyšplhal na 565 domén. Jen během prvních dvou říjnových dnů bylo zaregistrováno 2246 domén s koncovkou .cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2007 14:36

  Martin Stříž
  A oni se diví, že první dva říjnové dny byly tak extrémní? Bodejď by ne, když tři dny před tím se nešlo registrovat.
 • 19. 10. 2007 15:16

  n&p
  I já si pohrávám s nápadem registrovat za těchto podmínek další doménu pro svůj příští projekt. Za tímto účelem jsem se jal zkoumat podmínky svého stávajícího registrátora, vyznačujícím se sudým počtem psů. Ke svému překvapení jsem ve "Všeobecných podmínkách..." narazil na odstavce jako:

  Obě smluvní strany se zavazují, že budou v průběhu smluvního vztahu i po jeho ukončení dodržovat mlčenlivost o veškerých informacích týkajících se všech služeb poskytovaných Provozovatelem. Tímto není nijak omezen či snížen nárok na náhradu škod způsobených porušením mlčenlivosti. Veškerá komunikace mezi Provozovatelem a Zákazníkem je považována za přísně důvěrnou. Obě smluvní strany se zavazují, že nebudou bez předchozího písemného souhlasu druhé smluvní strany poskytovat žádné informace týkající se vzájemného obchodního vztahu, tedy včetně uskutečněné komunikace, třetím osobám. Povolenou výjimkou je uveřejňování marketingových informací Provozovatelem o svých Zákaznících, které bude může být použito na webových stránkách FORPSI a případně v jeho marketingových a reklamních tiskovinách. Další výjimkou je porušení mlčenlivosti v případě žádosti o sdělení informací orgánům činným v trestním řízení. Výjimkou je také sdělování kladných referencí a doporučení ohledně dobré kvality služeb.

  Tedy zákazník souhlasí s tím, že psové mohou dle svého uvážení použít jeho jméno a komunikaci ke své propagaci, ale zároveň i s tím, že sám nebude o firmě a jejícj službách zveřejňovat jiné informace než ty pozitivní. To zavání snad vším - ignorancí vůči zákazníkovi, dobrým mravům a naivitou, spoléhající se na to, že zákazník tyto Podmínky buďto nečte, nebo se nechá cenou přesvědčit, aby svou svobodu pošlapal sám. Nehledě an to, že průměrně myslící člověk si určitě nedokáže barvitě představit, jaké praktické důvody a zkušenosti firmu k tomuto kroku vedou, resp. jaké zkušenosti vedly její zákazníky k jednání, kterému se poskytovatel takto snaží zabránit...

  Můžete někdo doporučit slušného registrátora - se slušnými cenami, který pokud možno podobné imbecility ve svých podmínkách nevyžaduje?

 • 19. 10. 2007 17:38

  ondra (neregistrovaný)
  Já používám General Registry a jsem s ním spokojen ( http://www.domainmaster.cz ). Ale je to jen registrátor, neposkytují hosting, NS ani nic podobného.
 • 20. 10. 2007 14:23

  anonymní
  Forpsi má naprosto neskutečný podmínky, až mě to rozesmálo když jsem to četl :)

  Nicméně ze všech registrátorů se kterými jsme za dlouhou dobu spolupracovali jsou nejlepší. Pozor, mluvím pouze o registrátorství, ostatní služby nebudu radši zmiňovat, protože bych se hned dostal do konfliktu s jejich podmínkami ;)

  Z ostatních registrátorů jsem spokojen jen s ignumem, ceny jsou pravdy vyšší, ale služby výborné.

  General registry neumí ani odovídat na maily, s active24 se strašně špatně řeší problémy a o zoneru/czechii nedokážu říct jediné dobré slovo
 • 20. 10. 2007 0:22

  miguel23 (neregistrovaný)
  jj, kvapem.cz prodava prvnich 1000 domen v zone cz za 99 kc. prave jich zbyva 111. Hezke cislo.