Hlavní navigace

Šéf Nvidie: kupovat grafiku bez raytracingu je šílenství

20. 8. 2019

Sdílet

Jen-Hsun Huang, Nvidia Autor: Hassan Mujtaba

Jen-Hsun Huang před pár dny vypustil z úst další z hlášek, které vejdou do dějin. Dle jeho slov je šílenství kupovat v tomto roce grafiku, která neumí raytracing.

Názor šéfa Nvidie je samozřejmě jen marketingovou podporou prodeje aktuální generace drahých firemních grafik, které se proti konkurenci vymezují právě podporou raytracingu a spoluprací s herními studii na jeho implementaci. AMD se v době po uvedení prvních takových karet nechala slyšet, že technologii neimplementuje dříve, než bude plně použitelná (ani nejvyšší karta Nvidia GeForce RTX 2080 Ti totiž často neutáhne raytracing plynule při dostatečné kvalitě).

Sama Nvidia pak v nižších segmentech prodává řadu grafik aktuální generace, které raytracing neumí. Dlužno však dodat, že Huang hovořil v kontextu toho, že dnes koupenou grafiku bude uživatel využívat 2–3–4 roky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 8. 2019 12:23

  bez přezdívky

  No nevím, po roce od uvedení RTX podporují ray tracing pouze 3 hry + Quake II. Navíc vývojáři Assetto Corsa nakonec ray tracing implementovat nebudou, záleží jim na FPS, které by prý s implementací ray tracingu šli prudce dolů. AMD nemá zatím v plánu vytvářet vlastní ray tracing technologii. Předpokládám, že dalších 5 let tedy není ray tracing něco do čeho by mělo být "investováno" z pozice spotřebitele a tudíž je zbytečné kupovat RTX karty. Navíc, koupit si teď RTX kartu abych měl podporu pro ray tracing mě přijde prostě zbytečné, když ho ani pořádně nemám kde využít.

 • 20. 8. 2019 14:25

  7R7

  Prečo si myslíš, ďaľšia kategória konzol ju majú mať. A je snáď implementovaná do všetkých hlavných enginov, a RT je ako štandart v DX.
  A prečo ACC to neimplementovalo nikto nevie, dôvody môžu byť rôzne. Jedna vec je oficiálne stanovisko a druhá vec realita.

 • 20. 8. 2019 12:44

  MeeGo - no future

  IMO RT bude mít šanci až se rozšíří i v nižších segmentech GPU a v next-get herních konzolkách, jinak to bude spíš taková zajímavost pro geeky a jako TechnoFetish.

 • 20. 8. 2019 15:59

  J L (neregistrovaný)

  Ray tracing nefunguje tak jak má... Jinak vždy to hráči vypínají.. .Neznám nikoho ani z PRO streamu, že by to někdo měl...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.