Pôvodne som sa na túto tému nechcel vyjadrovať, no keďže je celý internet zaspamovaný takýmito katastroficky znejúcimi správami, nemôžem si pomôcť.
Prečo niekoho prekvapuje, že komerčná služba s uzavretým komunikačným protokolom, centralizovaná pod krídlami MS kliká na nejaké odkazy? Navyše keď taký Facebok to predsa robí už celé veky a nikoho to netrápi.
Internet je jako Farma zvířat. Ze svobody vzešlo špehování a udavačství.
Když si vypálíte načerno cédéčko, korporace pláčou, že jste způsobili škodu za statisíce.
Krádeže osobních dat jsou ale korektní.
Kdyby pošta otvírala dopisy, měla by asi sakra poblém..
Proč todle nikdo neřeší?
Jediné smysluplné použití, co mě napadá, je použití v Bingu. Jakékoli Microsoftí aplikace narazí na URL, které nemá zaindexované, tak si ověří, jestli daná www stránka existuje a případně si ji hned zaindexuje. Druhý důvod, co mě napadá, je, že Microsofrt chce naštvat lidi, to mi ale nepřipadá moc pravděpodobné.
To použití v Bingu je otázka. Pokud by někdo poslal nějakou tajnou URL (jako https://public.v6ak.com/foo-bar-0fbfad9e.html) a Bing by mu to zaindexoval, bylo by to jistě velmi zajímavé... Čekám, že toto napadlo i lidi v MS.
HTTP(S) odkazy jsou podle vseho kontrolovany microsofti sluzbou SmartScreen kvuli phishingu, virum, atd.
jinak Skype se samozrejme musi ridit lokalni legislativou jako kazda jina telekomunikacni spolecnost (...takze tomu muzete verit minimalne jako svym zakonodarcum, soudum a policii :))