Hlavní navigace

Slax má testovací verzi postavenou opět na Slackware

16. 7. 2022

Sdílet

Čtyřlístek Slax Autor: Depositphotos

Živá distribuce Slax bývala tradičně postavená na Slackware, proto také ta podobnost názvů. V roce 2016 ale Tomáš Matějíček udělal velkou anketu mezi uživateli a zjistil, že jim na použité distribuci tolik nezáleží, stejně jako není podstatné použité desktopové prostředí. Proto Slax od roku 2017 vychází se základem postaveným na Debianu a s prostředím Fluxbox.

Nyní se Tomáš rozhodl opět zkusit sestavit Slax na Slackware, konkrétně na letošní verzi 15. Slax už není distribuce založená na KDE s velkými aplikacemi, takže by nemělo být těžké vytvořit verzi založenou na fluxboxu ze Slackware, píše Tomáš.

Povedlo se a zatím je k dispozici funkční prototyp, který je dostupný podporovatelům na platformě Patreon. Pokud si ho chcete vyzkoušet, neváhejte se připojit ke komunitě příznivců s jakoukoliv měsíční platbou, jakou si můžete dovolit.

Prototyp Slaxu postavený na Slackware bootuje do textového režimu a příkazem startx je možné spustit grafické prostředí. Pomocí slackpkg je možné doinstalovat balíčky z mnoha repozitářů, přičemž předkonfigurovány jsou oficiální repozitáře Slackware a repozitář SlackOnly, který nabízí spoustu balíků ze slackbuilds.org.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.