Hlavní navigace

Snímek Sintel získal dvě prestižní ocenění

26. 7. 2011

Sdílet

Snímek Sintel jsme vám zde již představovali. Na prestižním mezinárodním festivalu filmové hudby získal nyní dvě ocenění Jerryho Goldsmitha.

Cenu si odnesl v kategorii Nejlepší hudba ke krátkému animovanému filmu a Nejlepší píseň („I move On“ – píseň běžící pod titulky). Ocenění je důležité nejen pro skladatele Jana Morgensterna a textařku Esther Woudovou, ale i pro celý tým a open source.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2011 11:38

  Karel (neregistrovaný)

  Tím myslíte koupit si kvalitní komerční software a vyhrát pak cenu?

  Sintel použil open source na grafiku, střih a post processing. Hudba ale nebyla skládána v open source ani nahrávána. Teprve mix dodaných hudebních stop do filmu byl opět open source. A pak ještě že hudba je dostupná pod CC licencí.

 • 26. 7. 2011 11:19

  Karel (neregistrovaný)

  S ohledem na to, co bylo cílem tvorby tohoto filmu, bych byl s výkladem ocenění opatrný. Nebo je opravdu tolik lidí přesvědčeno, že kvalita textu je přímo závislá na použitém SW a že Nuendo je zářný příklad open source?

 • 26. 7. 2011 20:25

  ecekarlík (neregistrovaný)

  :D S tou hudbou vážně přestřelili, takhle na sebe upozorňovat. Kdyby raději vzali pár grafiků, aby pod ty titulky něco zabroukali. A k Nuendu neměli mít vůbec přístup. Ale myslím, že opravdu dobrej hudebník vám do dohromady pecku (pokud má nápad), i když ho posadíte ke xylofonu po vnukovi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky