Hlavní navigace

SUSE po deváté za sebou uzavřela fiskální rok růstem

27. 11. 2019

Sdílet

SUSE kanceláře Autor: Karel Choc, Internet Info

Společnost SUSE završila fiskální rok 2019 dalším růstem, již devátým v řadě. Zaznamenala rekordní meziroční nárůst výnosů z předplacených služeb pro oblast application delivery o 299 %. Vedle exponenciálního růstu ekosystému poskytovatelů cloudových služeb SUSE zvýšila tržby z cloudových řešení o 64 %, a to především díky „hyperškálovatelům“ v čele s Amazon Web Services, Google Cloud a Microsoft Azure.

Devět let v řadě zaznamenává společnost SUSE růst příjmů a ne jinak tomu bylo i ve fiskálním roce 2019, který oficiálně skončil 31. října 2019. Na začátku tohoto roku se SUSE stala největší nezávislou open source společností na světě a zaznamenala rekordní meziroční nárůst výnosů z předplacených služeb pro oblast application delivery o 299 %.

Celý ekosystém SUSE pro poskytování cloudových služeb výrazně vzrostl. Obchody o objemu nad 1 milion USD celkově narostly o 13 %, což přispělo k dvojcifernému skoku v příjmech. Se zrychlením růstu také vzrostl počet zaměstnanců společnosti SUSE o 11 %. Mezi nové zákazníky, které SUSE získala v tomto období, patří například TongTech, největší prodejce middlewaru v Číně, a společnost zaznamenala i expanzi u stávajících zákazníků, např. u Walgreens.

Společnost SUSE se nadále zaměří na růst a expanzi. Nadále je významně podporováno skupinou EQT, přední investiční společností, která spravuje kapitál v celkové výši více než 62 miliard eur. Obchodní růst společnosti je a bude nadále poháněn organicky i prostřednictvím akvizic, píše se v tiskové zprávě k uzavření fiskálního roku.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.