Hlavní navigace

SUSE v Praze staví světovou IT centrálu

10. 4. 2019

Sdílet

SUSE kanceláře Autor: Karel Choc, Internet Info

Společnost SUSE nedávno dokončila přechod pod skupinu EQT a oddělila se tak od svého dosavadního vlastníka, společnost Micro Focus. Zástupci firmy tvrdí, že SUSE tak brzy bude  největší nezávislou firmou zaměřující se na vývoj open source. V Praze už delší dobu funguje velké vývojové centrum SUSE, v budoucnu zde vznikne také centrální IT tým.

SUSE původně používalo interní IT systémy Micro Focusu, ale nyní se chce osamostatnit i v této oblasti. Vytváří tak vlastní interní IT infrastrukturu, o kterou se bude starat nově vznikající pražský tým. Volba na Česko padla z toho důvodu, že pražský vývoj má uvnitř SUSE opravdu velice dobrou reputaci a je řazený po bok centrály v Norimberku, uvedli pro server Lupa.cz představitelé SUSE.

O budoucnosti SUSE, možnosti investic, ale pronikání open source do firemního prostředí dnes píše Lupa.cz. S námi se můžete pomocí fotografií projít pražskou pobočkou:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.