Hlavní navigace

T-Mobile, O2 a Vodafone v Česku blokují dezinformační weby

1. 3. 2022

Sdílet

smartphone chytrý telefon mobil © Aaron Amat - Fotolia.com Autor: © Aaron Amat - Fotolia.com

Čeští mobilní operátoři sdružení v Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vyhověli výzvě vlády České republiky a Národního centra kybernetických operací (NCKO) a připojí se k opatřením zamezujícím šíření ruské propagandy v kybernetickém prostoru České republiky. Zablokovali tak přístup na dezinformační weby, které jako hrozbu označilo NCKO.

Výzva příslušných státních orgánů zdůrazňuje mimořádnost a naléhavost situace v podobě probíhající agrese ozbrojených sil Ruské federace na území Ukrajiny. Hrozbu ohrožení národní bezpečnosti České republiky představuje šíření nepravdivých a zavádějících informací, které slouží agresorovi k obelhávání a manipulování obyvatel České republiky s cílem ospravedlnit a schvalovat aktuální agresi proti Ukrajině, uvádějí na vysvětlenou operátoři.

Operátoři tedy blokují přístup na tyto adresy: cz.sputniknews.com, Cz24.news, Nwoo.org, Slovanskenebe.com, Svobodnenoviny.eu a Zvedavec.org. Ostatní domény uvedené ve výzvě NCKO jsou již blokovány na úrovni domény .CZ sdružením CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.