Hlavní navigace

Tajný příkaz nutící Yahoo k odposlechům zůstane dále neveřejný

26. 10. 2016

Sdílet

Zástupci administrativy prezidenta Obamy jednali s klíčovými členy kongresu ohledně tajného soudního příkazu, který nutí společnost Yahoo sledovat veškerou příchozí poštu a vyhledávat v ní neznámé řetězce. Zdá se, že zodpovědní lidé nejsou ochotni neobvyklý příkaz odtajnit a diskutovat jej se širší veřejností. Odvolávají se přitom na otázku národní bezpečnosti.

Podle oficiálních zdrojů je nepravděpodobné, že by v blízké době byly nějaké informace odtajněny a zveřejněny. To vše přes tlak vlády na větší transparentnost při sběru dat. Skupina 30 organizací zveřejnila otevřený dopis, ve kterém vyzývá ředitele národní bezpečnosti k odhalení informací okolo tohoto případu. Tvrdí přitom, že zákon FISA, podle kterého měl být příkaz vydán, vyžaduje, aby cíl sledování byl podezřelý ze špionáže. Navíc prý neumožňuje odposlech celé služby, ale konkrétního účtu nebo telefonního čísla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.