Hlavní navigace

Telegram má 400 milionů uživatelů, letos chce nabídnout videohovory

24. 4. 2020

Sdílet

Telegram 400 milionů

Telegram dnes oznámil, že má 400 milionů uživatelů, kteří se připojí alespoň jednou měsíčně. Za rok přibylo 100 milionů nových uživatelů a denně se jich zaregistruje 1,5 milionu. Současná situace zvyšuje zájem o komunikační nástroje a nárůst počtu uživatelů ještě zrychluje. Ve dvaceti zemích je mobilní aplikace Telegram jedničkou ve své kategorii.

Mnoho uživatelů už delší dobu prosí o podporu videohovorů, ale Telegram zatím umí jen audio. Tvůrci v dnešním oznámení slíbili, že podpora videa přijde během letošního roku. Jsou tu aplikace pro videohovory, které jsou buď bezpečné nebo dobře použitelné, ale ne obojí. Chceme to napravit, píše se v oznámení.

Kromě toho byly představeny i další novinky jako přehledný katalog animovaných nálepek (stickers), kterých za pět let už vzniklo na 20 000. Klient pro Android má nové rozhraní pro vkládání příloh, na macOS je zase k dispozici přehlednější uživatelský profil a přibyla možnost si zahrát s kamarády jednoduché šipky.

Telegram je komunikační nástroj, který vznikl před sedmi lety jako bezpečná a otevřená alternativa k množícím se uzavřeným sítím. API je otevřené, stejně jako oficiální klienti a existuje celá řada alternativních implementací. Do oficiálních klientů je možné jednoduše přidat češtinu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?