Hlavní navigace

Telegram spouští videohovory, během následujících měsíců spustí i videokonference

15. 8. 2020

Sdílet

Telegram video

Komunikační platforma Telegram slaví sedmé narozeniny a oznámila podporu videohovorů, která byla slibována od letošního jara. Video je zatím označené jako alfa a je dostupné v aplikaci pro Android a iOS. Hovor s videem je možné vyvolat z profilové obrazovky konkrétního kontaktu a video lze v průběhu libovolně zapínat a vypínat.

Hovor je možné zmenšit do rohu (picture-in-picture) a pohybovat se dále po aplikaci. Bezpečnost je zajištěna pomocí end-to-end šifrování, stejně jako původní hlasové hovory nebo soukromé (Secret Chat) konverzace. Šifrovací klíč je zobrazen také ve formě několika obrázků, které si mohou uživatelé porovnat.

Vývojáři připravují také skupinové videokonference, které budou dostupné v následujících měsících. V rámci oslav sedmých narozenin jsou k dispozici další animované emoji, stačí poslat zprávu obsahující klasickou emotikonu a Telegram ji sám promění v animovanou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.