Hlavní navigace

Turris Omnia vybral už přes 316 000 dolarů

30. 11. 2015

Sdílet

Crowdfundingová kampaň na nový router Turris Omnia stále získává další finance. Už se podařilo získat přes 316 000 dolarů a původní plán byl tedy více než třikrát překročen. Zbývá navíc ještě více než 40 dnů do konce celé kampaně.

Vývojáři během kampaně přidali několik dalších průběžných cílů a už teď víme, že k routeru budou dostupné kryty v různých barvách, mobilní aplikace pro jeho řízení a podpora pro programování různých vylepšení jako u Raspberry Pi. Další cíl (stretch goal) je nastaven na 350 000 dolarů a bude se jednat o rozšířený monitoring sítě včetně IoT.

Turris Omnia se původně jmenoval Turris Lite a mělo jít o odlehčenou verzi původního routeru, který byl rozdáván jako sonda v rámci bezpečnostního výzkumu. Protože ale zájem o nákup podobného zařízení projevila řada jednotlivců i velkých společností (Comcast), rozhodl se CZ.NIC vyvinout komerčně dostupnou verzi. Ta nakonec není odlehčená a naopak se podařilo postavit ještě výkonnější a vybavenější zařízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.