Hlavní navigace

Twibright Registrator vylepší vaše fotky

29. 6. 2009

Sdílet

Fotky jako z praku udělá nově vydaný program Registrator od Twibright Labs. Vyfotíte fotku víckrát. Program fotky automaticky napasuje a sečte, což zlepší dynamický rozsah. Vybaveno bilineární interpolací, korekcí posuvu, otočení, zoomu a jasu, 32 bit float bitovou hloubkou a dekonvolucí. Domovská stránka ukazuje triky, na které je možno program použít.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 6. 2009 9:15

  Clock (neregistrovaný)

  To je ti povedome spravne. Mikulas od nas ma schizoidni poruchu F60.1 a ja mam obsesivne kompulzivni F60.3. Oboji oficialne diagnostikovane psychiatrem! :)

 • 29. 6. 2009 11:09

  MilanK (neregistrovaný)

  Souvisí s těmi diagnózami i tato věta z návodu k použití?

  Set ISO for noise in the image. Stronger than the JPEG artifacts, but not comparable with the image itself.

  Je smyslem Registratoru úmyslné focení zašuměných fotek, abychom je pak mohli restaurovat? Jak se pozná šum nesrovnatelný se samotným obrázkem?

 • 30. 6. 2009 11:09

  Clock (neregistrovaný)

  Smyslem Registratoru je ziskat lepsi fotku nez kterou je mozne z fotaku ziskat pri vyfoceni pouze jednoho snimku s optimalnimi nastavenimi.

  Sum nesrovnatelny se samotnym obrazkem je takovy, kde rozkmit sumu je vyrazne mensi nez rozkmit obrazove informace. Kdyz ma obrazek pixely 0–255, sum s rozkmitem 0–200 je srovnatelny s obrazkem, s rozkmitem 0–30 neni.

  Sum se umyslne zvysuje, aby optimalne „proboural“ barieru zaokrouhleni JPEGu. Pokud JPEG na urcitych frekvencich ma krok 30 pixelu a sum je jen 3 pixely, pak ty ruzne obrazky budou stejne. Nema smysl prumerovat stejne obrazky.