Hlavní navigace

Ubuntu One přestává používat CouchDB

23. 11. 2011

Sdílet

Služba Ubuntu One umožňuje synchronizovat data mezi různými počítači, které uživatel používá. Canonical pro její provoz používal robustní NoSQL databázi CouchDB (seriál na Zdrojáku), zejména kvůli špičkové replikační architektuře, kterou je možné provozovat na mnoha platformách, včetně těch mobilních.

Firma teď ale oznámila, že tuto databázi přestává používat. Ukázalo se totiž, že ve specifickém prostředí Ubuntu One přestává CouchDB splňovat náročné požadavky. Pro bezproblémovou funkci je třeba zvládat ohromné škálování pro miliony uživatelů a zároveň dokázat obsloužit i malé koncové zařízení s relativně nízkým výkonem. Canonical tedy narazil na hranice, které prý nemůže z principu odstranit.

Vývojáři se tedy rozhodli opustit CouchDB a nahradit jej abstraktní vrstvou U1DB, která je nezávislá platformně i databázově. Dokáže tedy spolupracovat s různými databázemi včetně SQLite, MySQL a dalších. Uživatelé se nového řešení dočkají nejdříve v Ubuntu 12.04.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.