Hlavní navigace

Unreal Engine 4.8 podporuje poslední VR hardware

11. 6. 2015

Sdílet

Studio Epic Games vydalo novou verzi Unreal Engine 4.8 obsahující celkem 189 změn. Vývojářské a grafické novinky naleznete v oznámení, pro nás je nejzajímavější podpora všech posledních udělátek pro virtuální realitu, včetně Oculus Rift, Samsung Gear VR, Steam VR, Leap Motion a Project Morpheus. Došlo k optimalizace systému pro zpracování trávy, aby bylo možné bez problémů vykreslovat scény, které jsou plné zeleně. Byl vylepšen post-processing a mnoho dalšího.

V březnu tohoto roku se rozhodlo studio Epic Games uvolnit Unreal Engine zdarma, dříve se za něj platil symbolický měsíční poplatek 19 dolarů. Aby však nepřišlo zkrátka, zavedlo business model založený na odvodech. Pokud někdo vyprodukuje hru či aplikaci, tak zaplatí firmě Epic 5 % výdělku po překročení zisku 3 000 dolarů za čtvrtletí, resp. 12 000 dolarů ročně.

(Zdroj: UnrealEngine.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.