Hlavní navigace

V první polovině roku 2009 bylo prodáno 13,5 milionu netbooků

15. 9. 2009

Sdílet

Podle firmy Canalys se během první poloviny roku 2009 prodalo 13,5 milionu netbooků. Ty se tedy stále prodávají i přes údajnou nespokojenost uživatelů. O jejich úspěchu svědčí i to, že byl Microsoft donucen snížit cenu za licence na Windows XP a tím vzal Linuxu část trhu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2009 20:35

  Kit (neregistrovaný)

  Netbooky vidím kolem sebe stále častěji. Ten, kdo na něm nehodlá pařit náročné hry, s ním může být spokojen. Za velkou výhodu považuji nízkou hmotnost i rozměry. Notebook se nosí v samostatné tašce, netbook se vejde i do větší kabelky spolu s ostatními věcmi.

  V zájmu úspory spotřeby bývají netbooky vybaveny SSD místo HDD. Úložná kapacita je tím sice podstatně redukována, ale pokud se na něj ukládají místo filmů běžné dokumenty, bohatě stačí. Úložný prostor se navíc dá velmi snadno rozšířit přes USB.

  Důležitá je výdrž baterií. Nevím jak ostatním, ale mně připadá typická výdrž notebooků 2–4 hodiny málo. Netbooky mívají delší. Alespoň podle toho, co jsem o nich slyšel.

  Netbook na přednášce nebo v kavárně mi připadá elegantnější. Život není jen logika.

  A co výkon? Ten je slabší. Zajímá to toho, kdo si píše poznámky do Wordu nebo FreeMindu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.