Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Vyšel Linux Mint 14 „Nadia“ od Luboš - Potřebuji od linuxu pouze základní věci. Internet, E-mail...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 11. 2012 10:45

  Luboš (neregistrovaný)

  Potřebuji od linuxu pouze základní věci. Internet, E-mail text a video, tisk dokumentu.Co jsem nenašel v LM14cinnamon : možnost zrušit tiskovou frontu,ovládat jas obrazovky, stáhnout jednoduchým způsobem nesvobodné ovladače (Nvidia)abych mohl jas ovládat.Nepochy­buji,že to jde doinstalovat ale pokud to není v repozitáři,nebo soubor nemá koncovku .deb je to složité a každý druhý návod se zvrhne v debatu kdo je větší blbec a to začátečníkům nepomůže.
  V LM 14 mate zrušení tiskové fronty je ale proč zmizela možnost stažení nesvobodných ovladačů. Nejsem snad sám na celém světě kdo potřebuje upravit jas,když provozuji více systémů a každý svítí jinak. Myslím,že zrušení tiskové fronty by mělo být v základní nabídce každého systému.Když se uklepnu na tisku 100stran,tak to prostě tiskne a neumím to zastavit.
  Závěr: zůstávám u LM13mate.

 • 30. 11. 2012 8:38

  Joe (neregistrovaný)

  Ja som 14kou nadseny. Vo verzi 13 mi neslo par veci(sleep/hi­bernate, dva monitory sli niekedy divne, na konci sa mi rozsypalo mysql(moja chyba:-)))
  V 14 setko fici od zaciatku. Mam intel integrovanu grafiku takze s jasom a pod vecami nemam problem. Nvidia je samozrejme stara znama vec :D http://www.youtube.com/watch?v=IVpOyKCNZYw (english needed). Neviem ci sa to nejak zmenilo v poslednej dobe nejak to nesledujem.
  velmi sa mi paci akym smerom sa tato distribucia ubera (instalacia 20 minut (takmer vsetko funguje bez nastavovania), uzivatelsky privetive, konzola k dispozicii ked je treba, atd atd..
  Zaver prechadzam na 14
  PS: ficim na cinnamon