Hlavní navigace

Vyšla Fedora 31 Beta s náhledem GNOME 3.34

19. 9. 2019

Sdílet

Fedora Autor: Fedora Project

Pomalu se blíží jedenatřicáté vydání Fedory, pročež tvůrci přicházejí s beta verzí a žádají o testování a hlášení chyb. Ostrá verze se (půjde-li vše hladce) objeví koncem října. V rámci beta vydání vyzdvihují mimo jiné přechod na budoucí GNOME 3.34, které je nyní obsaženo v podobě preview verze (ostrá verze GNOME 3.34 sice již vyšla před týdnem, do Fedory 31 ale teprve doputuje s budoucí aktualizací).

Jelikož koncil Fedory zaznamenal rostoucí zájem o internet věcí, přichází tato verze i ve variantě Fedora IoT Edition, která bude posléze dostupná přímo z hlavní stránky „Get Fedora“. Varianta Fedora CoreOS nadále zůstává ve formě preview, do finální podoby se dostane někdy začátkem příštího roku (prozatím je navíc stále založena na Fedoře 30, ale k přechodu na 31 dojde brzy).

Dříve avizované, projednané a schválené ukončení podpory i686, tedy 32bit x86 platformy, je zde. Fedora nadále nevytváří build pro tuto architekturu ani neprovozuje repozitáře s balíčky. Nadále je ale podporován provoz 32bit aplikací na 64bit x86 platformě. Detailní přehled změn je k dispozici na domovském webu projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.