Hlavní navigace

Vyšlo GNOME 2.29.2

20. 11. 2009

Sdílet

Před pár hodinami vyšla vývojová verze GNOME 2.29.2. Z této větve se v dubnu stane verze 2.30. Vývoj desktopového prostředí GNOME se nám tak trochu zamotává. Původní plán, že 2.30 bude označena jako 3.0 a bude se pokračovat novou linií čísel selhal a označení 3.0 si vezme až verze 2.32, která je plánována na září. To ovlivní i Ubuntu 10.04, které mělo zůstat u GNOME 2.28. Toto rozhodnutí souviselo s tím, že Ubuntu 10.04 bude LTS vydání, kde se očekává určitá stabilita. Nicméně, GNOME 2.30 bude vypadat tak jak ho známe, tedy bez revolučních změn, tím pádem není důvod ho do nového Ubuntu nezahrnout.

Nová vývojová verze GNOME se drží plánu a přichází pouze s několikahodinovým zpožděním. Nejvíce změn se udělalo u komunikačního programu Empathy, v e-mailovém klientu Evolution a v GDM. Zkrátka nezůstaly ani jiné části. Většinou se jedná o opravu nahlášených i nenahlášených chyb. Výrazně nejdelší seznam změn najdete v novinkách z desktopové části, ale v oznámení o vydání se můžete doklikat i k dalším částem, kde je změn minimum.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.