Hlavní navigace

Vývoj aplikací pro Android na Androidu

8. 3. 2012

Sdílet

Na včerejší applí keynote bylo možné zaslechnou spojení „post-pc era“, čímž byla myšlena doba, kdy jsou PC na ústupu a naopak tablety s chytrými telefony na vzestupu. I když trend nahrává spíše mobilním zařízením, obsah ale třeba i aplikace vznikají pořád na starých dobrých osobních počítačích a nevím jak vy, ale já bych se bez svého 24" monitoru neobešel.

Každopádně pokud jde o vývoj aplikací pro Androida, PC už není jedinou platformou, na které bude možné aplikaci napsat. Díky AIDE Team si můžete vyzkoušet IDE určené pro androidí tablety, které s připojenou klávesnicí umožní vývojářům pracovat na aplikacích i mimo jejich PC. IDE má inteligentní editor, dokáže upozornit na chyby a zvládne aplikaci i zkompilovat. Je možné ho používat i na telefonech nebo bez klávesnice, ale v obou případech je vývoj velmi nepohodlný.

Zdroj: SvětAn­droid.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2012 16:29

  jurasn

  Že by nás konečně po tolika letech čekal návrat do zlatých dob Palm OS, kdy bylo možné přímo na mašině (tehdá asi s 8MB úložného prostoru a 20MHz procesorem) tvořit nativní aplikace (u Palmu to bylo OnBoardC)?

 • 9. 3. 2012 9:27

  bručoun (neregistrovaný)

  Podle mě PC éra zdaleka neskončila, ale skončila pro firmy, které chtějí obří zisky. Konkurence je v PC segmentu moc velká, takže pro obří zisky je třeba vytvářet nové trhy a masivně je podpořit reklamou, aby každý věděl, že tohle skutečně potřebuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.