Hlavní navigace

Vznikla další česká kryptoměna Czecoin

10. 9. 2014

Sdílet

Kromě Czech Crown Coin vznikla také další kryptoměna, která se chce zaměřit na Českou republiku. Kryptoměna Czecoin odstartovala již koncem července, ale autoři ji více začali propagovat až nyní. „Start měny byl plánován již dlouho a veřejně anoncován cca tři týdny před spuštěním první české kryptoměny CZC a to na fóru bitcointalk.org,“ dodávají.

Czecoin používá algoritmus X13 (zatím odolný proti specializovaným čipům) a celkový počet jednotek byl nastaven na 21 miliónů. Prvních 10 miliónů bude vytěženo během 10 měsíců a zbývající už se budou uvolňovat stávajícím držitelům ve formě 10% úroku. Jedno procento autoři předtěžili a použijí zejména na marketingové účely. Jednotky zvané CZECO lze obchodovat na burze AllCoin.com

Kromě původu autorů a názvu virtuální měny však na Czecoin není nic moc výhradně českého, jedná se zkrátka o jednu ze stovek alternativních kryptoměn. Czecoin se alespoň jeví podstatně transparentněji než Czech Crown Coin, kolem kterého se stále objevují další nejasnosti. Monitoruje je například stránka na Facebooku.

(Zdroj: tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?