Hlavní navigace

Wink 3.0: nástroj na tvorbu interaktivních videonávodů kompletně přepracován

29. 9. 2020

Sdílet

Škola třída

Nástroj na tvorbu interaktivních videnávodu s názvem Wink byl vydán v nové, přepracované verzi 3.0. Autor Satish Sampath po několika letech vyslyšel uživatele a aplikaci kompletně předělal. Pokud nástroj neznáte, zkuste se podívat na recenzi popisující starší verzi.

Ve zkratce lze říci, že Wink je aplikace, která vám umožní snímat snímky obrazovky či případně i video a pak vám vygeneruje „plynulé“ video, simulující pohyb myši a vytvářející dojem práce s aplikací v reálném čase s možnosti pozastavení přehrávání a čekání na interakci s uživatelem. Tato interakce se omezuje na zobrazování různých bublin a zvýraznění a tlačítek pro posun dále.

Hlavním důvodem pro novou verzi je hlavně fakt, že starší verze pro tvorbu interaktivního videa používala formát Adobe Flash, který je dnes již skoro nepodporován a jeho podpora mizí z hlavních prohlížečů bez náhrady. Na naléhání uživatelů přišel autor s několika prohlášeními o tom, jak otevře kód, aplikaci přepracuje a odstraní a nahradí flash moderním HTML5.

Kroky postupně provádí – aplikace je dostupná skrz GitHub, funguje ve verzi pro Windows 10 a pordporuje výstup jen do HTML5. Z osobní zkušenosti můžu říci, že nová verze funguje stejně jako starší větve 2.x a nástroj lze velmi dobře používat. Betatesteři našli mnoho chyb, které byly ale záhy opraveny a nakonec byla vydána finální verze.

Na řadě jsou další kroky jako linuxová verze a přidání dalších poptávaných funkcí a také zveřejnění zdrojových kódů. Dění kolem Winku můžete sledovat v rámci skupiny Wink na Google skupinách.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky