Hlavní navigace

Začal InstallFest 2020, sledujte živé streamy

29. 2. 2020

Sdílet

Lukáš Bařinka InstallFest 2019

O víkendu probíhá konference InstallFest 2020, která se opět koná na Karlově náměstí v Praze. Má velmi bohatý program a návštěvníkům stačí registrace, vstup je zdarma. Pokud se nemůžete dostavit osobně, můžete sledovat streamy, které vyrábí tým AVC SH. Po konferenci budou dostupné i záznamy.

Dvanáctý ročník konference proběhne 29. února a 1. března 2020 opět na Karlově náměstí v budově ČVUT FEL. Poslechnete si na něm zajímavé přednášky nejen ze světa Linuxu, ale také bezpečnosti, počítačů, sítí a dalších souvisejících témat. Zároveň se u stánků potkáte se zajímavými a chytrými lidmi. Vstup je každoročně zdarma.

Podívejte se na fotky z letošního ročníku:

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 3. 2020 14:17

  Petr Kutálek (neregistrovaný)

  Viděl jsem na fotkách režii AVC. Prosím, mohli byste nám přinést článek o tom, co obnáší odbavit streamy/videa z konference, jaké SW nástroje se na to používají, případně jaký HW atd.? Díky moc, jak za konferenci, tak AVCčku za skvělou práci!

 • 2. 3. 2020 15:44

  Petr Kutálek (neregistrovaný)

  Přednáška dobrá, děkuji, nicméně by mne třeba zajímalo, jak se řeší klíčování HDMI obrazu z laptopu a kamery.. (nakreslí se podkladový obrázek a následně HW zařízení obraz vpasuje na patřičná místa?), jak doručují streamy k YouTube (enkódování provádí nějaká ta HW střižna, s jakými parametry je třeba video doručit YouTube? nebo encoding provádí dedikovaný HW? v čem by problém v jakémsi ročníku streamovat 4K, když offline natočena videa byla, používá se nějaká záložní cesta při výpadku netu?) Takové ty technické věci… třeba SDI jsem neznal, to je pěkné. (Znamená to, že z každé kamery vede dedikovaný kabel přenášející X Gbps do režie? HDMI z laptopů se také konvertuje do SDI? Když měli mobilní kameru, ta také přenáší několik Gbps na těch 300 metrů?)

 • 2. 3. 2020 20:03

  Jan Hrach

  > jak se řeší klíčování HDMI obrazu z laptopu a kamery.. (nakreslí se podkladový obrázek a následně HW zařízení obraz vpasuje na patřičná místa?)

  Já jsem na Ali koupil nějaký HDMI grabber a to se tvářilo jako webkamera (pro FullHD bylo potřeba super-speed USB), takže pak mixování softwarově jako kdybys měl dvě kamery.

Byl pro vás článek přínosný?