Hlavní navigace

Záznam diskuse ČRo o nelegálním software

19. 10. 2009

Sdílet

V pátek jsme vás informovali o tom, že Český rozhlas 2 Praha se celý den věnuje tématu nelegálního software a praktikám BSA. Také jste se dozvěděli, že v pořadu Káva o čtvrté se sejdou u jednoho stolu český zástupce BSA Jan Hlaváč a šéfredaktor serveru Lupa.cz Patrick Zandl. Nakonec se k nim připojil ještě Robert Kleiner, ředitel pro strategický rozvoj společnosti truconneXion (dodavatel nástroje AuditPro).

Celý rozhovor se odvíjel od nové akce BSA „Pokud víte o nelegálním softwaru u konkurence, oznamte to!“. Na přetřes padla jak morální stránka celé akce, tak morální vnímání softwarového pirátství jako krádeže.

Jako jeden z argumentů proti byl použit případ firmy DIGISYS.CZ, kdy BSA evidentně udělala chybu a dodnes není případ vypořádán. K tomuto případu se pan Hlaváč nedovedl vyjádřit, neboť v té době ještě nebyl tiskovým mluvčím.

Jako argument pro byla například zmíněná obdobná akce v USA, kde jsou dokonce finančně honorováni firmy, které svou konkurenci nahlásili a akce proběhla úspěšně.

Celkově byl rozhovor velice zajímavý a každá strana uvedla svoje argumenty pro nebo proti dané akci. Slovo dostali i posluchači. Kompletní pořad si můžete poslechnout ze záznamu. Určitě to stojí to za to.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 10. 2009 10:59

    tomfi (neregistrovaný)

    Přečetl jsem si odkazovaný článek na Digisys (audio si poslouchat nebudu… příčí se mi poslouchat člověka, který mluví za někoho něco co není ani právně odpovědné za své činy (jako by mělo mimino vlastního mluvčího v rádiu a říkali tomu rozhovor :D).
    …V tom článku, který tedy doporučuji přečíst všem, se mi náramně líbí srovnání BSA praktik s STB (jen někoho práskněte, my už se o to postaráme :D)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky