Hlavní navigace

Zveřejněny statistiky prodeje Blu-ray a HD DVD

2. 2. 2007

Sdílet

Ve světě zuří skutečný boj nových formátů HD DVD a Blu-ray. Nyní byla zveřejněna prodejní čísla obou konkurenčních produktů. Výsledky jsou poměrně zajímavé. Zahájení prodeje PS3 v minulém roce pomohlo firmě Sony v rychlém šíření Blu-ray mechanik a tím i disků. Na každé vysokokapacitní DVD se tak v lednu prodaly tři Blu-ray disky. V celkových číslech sice stále vede HD DVD, ale jeho náskok se snižuje.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 2. 2007 15:19

  Mikos (neregistrovaný)
  Rozdíl ovšem je v tom, že v případě Blu-ray přehrávačů tvoří naprostou většinu prodaných kusů konzole Sony PS3 (kterou si asi většina lidí nekupovala kvůli Blu-ray mechanice), kdežto v případě HD-DVD přehrávačů byla většina prodána jakožto samostatné přístroje. Záleží tedy na úhlu pohledu, který formát se více rozšiřuje...

  Já osobně fandím HD-DVD, jelikož narozdíl od Blu-raye neimplementuje žádné stupidní dodatečné (a nebezpečné - chtěli byste rootkit ve stolním přehrávači?) "ochrany" jako BD+ a ROM-Mark. HD-DVD používá jen klasické AACS.
 • 3. 2. 2007 12:00

  Izak (neregistrovaný)
  Tak tak, SONY je firma, co zmrvi co muze.
  Blue-ray je jiz dnes mrtva tech. nebot je draha, stoji za ni monopolisticka SONY se sýimi licencnimi podminkami, ktere kazdeho svazuji.

  Jinak jedine misto kde se prodavaji Blue-ray disky, je PS3 a hry na ni, zadne dalsi napr. filmove disky jsem jeste nevidel.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.