http://www.agem.sk/produkty/pocitace/android-67-1104.html
http://www.agem.sk/produkt/mini-pc-mk802-iii-4gb-flash-s-android-41-19420877.html
http://www.agem.sk/produkt/mini-pc-mk802-iii-8gb-flash-s-android-41-19421096.html
http://www.agem.sk/produkt/mini-pc-mk802-iii-s-8gb-flash-s-android-41-20730403.html
http://www.agem.sk/produkt/mini-pc-mk802-iii-s-8gb-flash-bluetooth-s-android-41-20683168.html
podla poslednej specifikacie je tam aj BLUETOOTH :)
Výrazně lepší ceny mají v českém Agemu:
http://www.agem.cz/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;37442
Kupoval jsem tam před vánocemi MK802 III S s Bluetooth měli za promo cenu. takže koupeno levněji než MK802 II :-) Ježíšek se pochlapil.
Agem je distributor ne eshop, takže kdo nemá ičo tak přes web ne-e. Po mailu bez problému.
S tím Microsoftem si nejsem jist, jestli mu co ujíždí. Microsoft se netlačí do "legračních krabiček" za 50 $, protože tam není prostor vtěsnat cenu za Windows, viz. telefony s WP8, kde mají spíše značně vysoké požadavky na minimální HW konfiguraci.
Buďme rádi, že to tak je, protože strategií Microsoftu není dohánět vlak, ale zastavit nebo zbrzdit. Pomocí nějakých nesmyslných patentů by mohl cenu těchto krabiček docela slušně zabít.
Co vím, tak Microsoft je hodně dlouho "hodnej" a největší patentovej trol zabíjející pokrok je hlavně nakousnutý jablko.
Jinka Microsoft se snaží zabít hraní na PC, to je pravda, portování DirectX na starší systémy rozhodně nedělá, protože má tu svou hnusnou konzolu a chce, ne aby výrobci dělali co nejhezčí hry, ale aby to chodilo i na té jejich sračce.
Nicméně Linuxáři na desktopu stojí opodál a onanují si při pohledu nad 50 000 000 grafických rozhraní, ale chopit se otěží nedokážou. Že tu je prostor dokázal Google se svým Androidem.
1. Ty zkušenosti uživatelů nejsou dvakrát skvělé.
http://www.root.cz/clanky/android-v-kapse-za-1500-kc-recenze-rikomagic-mk802-ii/nazory/442942/
http://www.root.cz/clanky/android-v-kapse-za-1500-kc-recenze-rikomagic-mk802-ii/nazory/442947/
2. Zas tak levné to není. Když si krabičku dovybavíte zdrojem, USB hubem, konvertorem zvuku, WiFi/BT a nějakým ovládáním (myš, gamepad apod), bude to drahé jako XBox 360.
3. Ten XBox 360 vám sice nedá 700000 odpadkových aplikací, dokonce ani tisícovku různých nepoužitelných GPS navigací :D, ale zahrajete si na něm kvalitní áčkové hry včetně Halo 4
http://www.youtube.com/watch?v=DIspQ1NmGf4
, můžete připojit Kinect a "pařit" třeba Fitness Evolved, Self-Defense Training Camp, párty hry typu Dance Central, a vaše děti mohou mít virtuální zvířátko v Kinectimals. Samozřejmě jde také sledovat filmy přes NetFlix (bohužel ne v ČR), brouzdat web, Facebook, přehrávat DVDčka i média z počítače... A ten XBox vám u toho neshoří :D, a dokonce ani nemrzne :)
4. Když už chcete podobné zařízení, proč si radši nepřipojíte k televizi mobil přes HDMI? Cena je podobná, SW výbava pro obývák úplně stejně nevhodná, ale ten tetris vám tam půjde úplně stejně, a není to šmejd s hromadou problémů.
Par drobnych rozdilu tam je. Na tenhle "smejd" dostanu i neschvalenou nebo dokonce vlastni aplikaci. U XBOXu mam smulu. Dokonce abych si zahral velkou cast her, musim pokazde hledat takove ty 11 cm velke leskle kotouce z minuleho stoleti i kdyz je hra na pevnem disku.
Tohle ma par watu, XBOX vice nez 100, slusne topeni.
PS: XBOX mam, ale pri jeho ovladani mam chut mlatit hlavou o zed, ne tou vlastni. Spoctete si kolik akci (kliknuti nebo tajtrlikovani pred kinectem) musim udelat na HERNI konzoli ke spusteni nejake hry.
To si pak uživatel musí vybrat. Buď chce provozovat jen kvalitní, stabilní a otestované aplikace, nebo uvítá možnost nainstalovat cokoliv včetně hrubě nekvalitního SW a malware. Pro širokou veřejnost je zřejmě výběr jednoduchý.
Ano, hry pro XBOX 360 bývají na DVD. Vydavatelé áčkových titulů investují až stovky milionů dolarů do vývoje, a kupodivu :) se jim pak nelíbí, když se jejich hry pirátí. Ta DVD jsou součástí ochrany proti kopírování. Ale blýská se na lepší časy. Příští verze XBoxu bude mít digitální download prakticky všeho. Mimo jiné díky tomu, že uživatelé začali díky metodě curku+biče konečně platit za hry, SW i obsah (alespoň v západním světě).
Ano, XBOX má vysoký příkon, minimálně ve špičce. Ovšem také si na něm zahrajete daleko lepší hry.
Ovládání XBOXu mi nikdy moc nepřirostlo k srdci. Ale co si pamatuji, stačilo jen vložit DVD a cosi potvrdit. Pokud byl titul už v mechanice, bylo to na pár kliků/gest. Mýlím se?
Vzdyt oboji jsou zarizeni vyrobena k uplne jinemu ucelu. Rikomagic je vec, kterou soupnete za televizi a z te televize ji i napajite, takze je vzdy k dispozici, kdyz si chcete prehrat nejake streamy z Internetu. XBOX je herni konzole, nejedna se o zarizeni pro prehravani streamu ci videii (malo kodeku, problemy s titulky...) a uz vubec ne o zarizeni, ktere budete napajet z TV.
Ochrana pomoci DVD je jedna velka sracka, zprudi to kupujici a prolomeni to stejne nezabranilo.
Zrovna ty streamy z netu nejsou na XBOXu problém. Máte k dispozici NetFlix, XBOX Video Store, Youtube... Pointa je ale v tom, že konzole je do obýváku daleko vhodnější zařízení, a to za prakticky stejnou cenu jako Rikomagic.
Jak jsem už psal, ochrana proti kopírování je pro vydavatele her důležitá. Nikdo nechce dopadnout jako Crytek, jehož PC hra Crysis měla díky pirátům cca 4x-5x nižší prodeje. Nakonec proto se Crytek rozhodl portovat svoje hry na konzole: méně se na nich krade.
Ochrana XBOXu 360 byla prolomena, ale postup je poměrně složitý a míra pirátství je nízká.
Ano, super, mám NetFlix, který tu nefunguje, Video Store, kde seženu akorát americkou popkulturu a YouTube plný ukázek. Takže pokud nežiju v USA, je mi to absolutně na nic a stejně musím zapojit něco dalšího.
Konzole není do obyváku ani o trochu vhodnější zařízení, protože má zcela jiný účel. To je jako tvrdit, že sedan je na silnici vhodnější auto, než kombík.
Ad Crytek, piráti a ochrany:
A jak na to přišli, že měli 4x-5x menší prodeje? Že jen 20% hráčů zaplatilo? S ohledem na to, že celou sérii Crysis považuju akorát za technologické demo jejich enginu, který pěkně licencují ostatním (netvoří náhodou tohle většinu příjmů?) se divím, že se to vůbec tolik prodávalo...
A přirozeně, že engine, který podporuje všechny majoritní platformy má konkurenční výhodu - odtud vítr vane na konzole, ne z toho, jak se prodávalo Crysis.
Hry si sice kupuji, ale u každé druhé hry si musím říkat "kdybych to upirátil, neměl bych tuhle hromadu problémů s aktivací, připojením na servery kvůli (nevypnutelným) achievementům..." A řadu her jsem si nekoupil prostě proto, že se mi nelíbí jejich DRM. (Buďme rádi za Steam, který aspoň nějak funguje a umí spustit hru i offline - pokud hra spoléhá JEN na Steam.) Jednoduše řečno, místo lákání potenciálních zákazníků k platbě raději budeme nasírat ty, co zaplatili, aby náhodou tu stejnou chybu neudělali i příště.
PS: Osobní zkušenost jak moje, tak z lidí kolem mě je, že nevím o nikom, kdo by si koupil nějakou hru jen proto, že by se nedala stáhnout. Vlastně, kdyby si stahovači nemohli nic stáhnout, tak nebudou ani hrát. Platit totiž budu jen tehdy, pokud mám dost peněz a považuji tu hru za hodnou své ceny. Jakmile jedno z toho neplatí, tak si ji prostě nekoupím. Agresivnější ochrana nezvedne počet lidí u kterých platí obé ani náhodou.
Co jiného než NetFlix, Video Store a Youtube můžete v ČR legálně zapojit? A pokud už chcete stahovat nelegálně filmy po bittorrentu, fakt to chcete dělat z TV v obýváku? Když si je stáhnete na PC :), na tom XBOXu je stejně přehrajete. BTW NetFlix je už k dispozici v UKJ a severní Evropě, takže časem dočkáme. V nabídce je 100k titulů, a už dnes si můžete otevřít US účet přes VPN s externí adresou v US.
Pirátské kopie samozřejmě snižují vydavatelům tržby. Když hra není chráněná proti kopírování (nebo lze ochranu triviálně obejít), lidé ji pirátí a nekupují. To je vidět třeba u Crysis. Naopak na konzolích, kde je pro běžného uživatele velmi těžké obejít DRM, je míra pirátství minimální. Od agresivní ochrany budou vydavatelé ochotni upustit jen tehdy, když se hry budou pirátit málo. Vydavatelé situaci pochopili, a nabízejí cukr (placené stahování her, free to play hry) i bič (odstraňování pirátských kopií ze sdílecích serverů, návnady na bittorrentu, žaloby).
Co jiného? Třeba aplikace zmíněné již v článku - topfun, iVysílání a další.
A nebo si legálně stáhnout něco z uloz.to - když si za to musím platit s každým diskem...
Apropo: Xbox umí VPN, že bych si ji měl otevřít?
Pirátské kopie tržby snižují minimálně (pokud vůbec), protože většina pirátů by si to stejně nekoupila. Možná že dokonce naopak tržby podporují, protože pirát hru doporučí kupujícímu kamarádovi. Navíc, naprostá většina ochran je obejitá v řádu dnů, pokud už ne předem (a nevšiml jsem si, že by se u těch pár výjimek, co trvají déle, ten rozdíl nějak projevil).
Příčinu nízkého pirátství na konzolích vidím v poněkud jiné uživatelské skupině: jednak jsou opravdu lidé, pro které je i nakopírování cracku téměř nadlidský úkol a jednak je to zařízení, které na rozdíl od PC nejde použít k ničemu jinému, než hraní doma - navíc hry stojí o nějakých 20% víc - takže si konzoli pořídí spíš ti bohatší, pro které nehraje finanční stránka velkou roli.
A na rovinu, je pro vydavatele lepší, když si hru zahraje X platících zákazníků, nebo X platících + Y neplatících, kteří aspoň udělají reklamu mezi kamarády? Já sám bych byl raději za druhou variantu.
Naprostá většina pirátů, kteří přejdou na kupování, to nedělá kvůli tomu, že by je donutilo nějaké DRM, nebo strach z žaloby, ale prostě proto, že jim přibudou léta, zvětší se jim příjmy a pár stovek za hru už není otázka "a vystačí mi pak peníze na jídlo do konce měsíce?". Takovéto hráče přece nemá smysl perzekvovat a štvát proti sobě, ale naopak nalákat na svoje značky, motivovat je, protože jednou z nich zákazníci budou. A ten zbytek - ten bude pirátit, dokud bude co, a až nebude, tak počítač zahodí.
Nikde nevidím přínos agresivních DRM, žalob na koncové uživatele a malé sdíleče. Jo, pokud na tom někdo vydělává, prodává pálená DVD, to je jiná, tam s postihy naprosto souhlasím. Ale to co se děje teď považuju za stejný nesmysl, jako Kalouskův pohled "když zvýšíme daně o X procent, tak se o X procent zvýší i příjem státu".
Těch služeb je na XBoxu k dispozici více (třeba HBO GO), aktuální oficiální dostupnost v ČR neznám. Filmy z ulozto si samozřejmě netaháte legálně.
No tak jo, umlátil jste mě svými skvělými argumenty. Když například RockStar investuje do hry GTA IV tři a půl roku práce, tisíc lidí a vývoj stojí v přepočtu přes dvě miliardy korun(!), tak má samozřejmě nechat pirátské kopie volně ležet na inetu, nijak nebránit nelegálnímu kopírování, a brát celou akci jako dobrou reklamu. Ještě to vysvětlete vydavateli a investorovi :D
Filmy (a hudbu, nikoliv však aplikace) z ulož.to a jiných takových služeb v čr stahuju LEGÁLNĚ - a výměnou za to se platí poplatek za každé DVD, HDD, tiskárnu... Čekal bych, že aspoň tady se nebude vytahovat ten FUD od OSA.
A jsou RockStaru k něčemu peníze investované do DRM, do antisdílecích akcí? Přijde mi, že nevidím výsledek, pokud se to stejně válí všude možně. Investice do kampaně apelující na morálku, nikoliv tresty (lavně pokud by se toho chylo víc vydavatelů) by mohla být efektivnější...
Ještě doplním: VPN z XBoxu neotevřete. Nicméně váš domácí router by to mohl umět.
Když se produkt nekrade, existuje optimální cena, při které má prodejce maximální zisk. Při nižší ceně vydělává méně, při vyšší také. Zkuste někdy učebnici ekonomie.
Ještě jedna věc mi přišla vtipná. Když někdo šíří váš SW nelegálně, ale nemá z toho zisk, tak byste ho asi jako vydavatel či investor (viz co jsem psal o nákladech) pochválil. Jenže v praxi je to obdobou toho když vám někdo ukradne zásilku mobilních telefonů, a rozdá je zdarma na ulici. Sice se sám neobohatí, ale vznikne škoda. U stahovacích serverů je pak veřejným tajemstvím, že se snaží uploadery motivovat (k porušování autorských práv) různými bonusy.
Není to obdobou, protože když někdo ukradne mobilní telefon, tak já ten telefon prodat nemůžu, protože ho už nemám. Když někdo zkopíruje SW, tak ho pořád můžu prodávat dál - vznikla pouze potenciální škoda, nikoliv skutečná. A dneska je v módě počítat počet stáhnutí = počet těch, co by si to jinak koupili. WTF?!
Fakt nevím o nikom, kdo by si něco koupil proto, že si to nemůže stáhnout. Důvodem ke koupi je morální rozhodnutí (není to slušné), případně nějaké bonusy, které při koupi dostanu... Kde v téhle situaci má nějaký vliv DRM? Jedině v tom, že ač mě lákalo Diablo 3 a měl jsem předobjednanou sběratelskou edici, tak kvůli DRM (nutnost být trvale online)jsem se jí zbavil a nejsem sám. Nicméně je fakt, že nad tímhle většina hráčů nepřemýšlí, jen to koupí a pak nadává, že nefungují servery...
Ale motivační bonusy u stahovcích serverů se mi taky nelíbí.
Samozřejmě se mýlíte. Podle vás by byl pro vydavatele stejný výsledek, ať by si všichni opatřili nelegální kopii zdarma, nebo za ni všichni zaplatili. To zjevně není pravda. Pokud si někdo stáhne film nebo hru zdarma, už mu ji vydavatel nemůže prodat (co by z toho kupující asi měl?). Snížila se vzácnost statku, došlo ke vzniku škody.
Za mě je situace jasná. Pokud autor licencuje své dílo s nějakými podmínkami, tak se těch podmínek buď držte, nebo dílo neužívejte. Nikdo se nemůže vymlouvat, že na film nebo hru nemá peníze. Bez filmů a her se člověk může celkem dobře obejít.
> Pokud si někdo stáhne film nebo hru zdarma, už mu ji vydavatel nemůže prodat...
Na svojom vlastnom priklade tvrdim opak - po zhliadnuti resp. odporucani hier/filmov znamymi som si tieto hry po case zakupil. Vsetci producenti SW si pisu do svojich EULA ze produkt predavaju as-is a ze nezodpovedaju za to, ze je dobry, funkcny a ze mi nerozbije pocitac, ale demo verzie sa uz akosi prestavaju ponukat...
To je jako v roli procejce spoléhat na to, že když si někdo odnese mobil zdarma, tak ho přijde ze slušnosti později zapatit :)
SW je nedokonalý, protože ho píšou lidé. Za cenu licence (tj. vlastně cenu práce rozpočítanou mezi platící zákazníky plus zisk) opravdu nemůžete čekat záruku funkčnosti nebo odpovědnost za následné škody. Samozřejmě si ale obojí můžete přikoupit.
>> Samozřejmě se mýlíte. Podle vás by byl pro vydavatele stejný výsledek, ať by si všichni opatřili nelegální kopii zdarma, nebo za ni všichni zaplatili.
Promiňte, ale toto tvrzení nikde víše od tohoto přispěvatele nevidím.
Ti lidé, co si pořídí nelegální kopii prostě nechtějí platit. A ať tam dáte jakoukoliv ochranu, tak platit nebudou. Mícháte tu dohromady dvě nesourodé skupiny lidí.
Pokud si někdo stáhne film, nebo hru, není pravda že mu ji již vydavatel nemůže prodat. Možná vám to přijde divné, ale často jsem si koupil hru, kterou jsem předtím stáhl.
Prostě proto, že mě bavila a chtěl jsem jí mít z morálních důvodů doma. S filmem je to podobné.
Jak už bylo řečeno výše, pokud na film/hru nemám peníze, tak si jí prostě nekoupím - výrobce nebude mít tržbu.
Pokud si jí ze stejných důvodů nekoupím a stáhnu, výrobce opět nemá tržbu, ale má alespoň zaháčkovaného potenciálního zákazníka.
Pokud si z jakýchkoliv důvodů tu věc prostě nechci koupit, sebelepší ochrana mě k tomu nedonutí. S ohledem na výše popsané a i další příspěvky může ochrana právě odradit od koupě.
ad 1: Zkušenosti s XBoxem také nejsou 2x skvělé:
http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_technical_problems
ad 2: Většinu těch věcí "navíc" už spousta lidí má, takže přídavné náklady nejsou žádné. Navíc i kdyby si je člověk dokoupil, jsou to většinou univerzální věci využitelné i pro smartfoun, tablet a často i PC.
ad 3: Pořád je lepší 700 000 aplikací pro Android než 20 000 shitů pro Windows RT :-))). Asi Android nemáte, že? Jinak byste věděl, že jsou tam tak skvělé hry a aplikace, o kterých se XBOXu ani nezdá. A v neporovnatelně nižších cenách či zdarma! Není např. třeba zlaté členství za 1360,- Kč (ROČNĚ!) ani další PC s Widlemi v LAN, aby si člověk přehrál video z YouTube :-))).
ad 4: Cena je o dost vyšší, jinak souhlas. Připojit si běžný Androidí smartfoun či tablet přes HDMI nebo přes WIFI a streamovat si HD video pohodlně do TV jednou z desítek aplikací (zdarma či za pakatel) je opravdu parrráááda!
A mimochodem, ta videa si bez jakýchkoliv omezení stáhnu z webu, LAN, z PC přes Mass storage, MTP, atd... Kam se hrabe uzavřený XBox či Apple-iShity.
P.S. Doba, kdy HW-náročné hry typu HALO 4 budou ve stejné kvalitě běžné i na Androidu se rychle blíží, jen si porovnejte výkon taletů a smartfounů před 2 lety a teď!
1. Souhlas, ale pořád je to výrazně lepší, než co tu popisují uživatelé Rikomagic ("Až třetí škatulka funguje... ale z těch tří je nejpomalejší").
2. USB hub, zdroj, konvertor zvuku, WiFi/BT dongle a nakonec i vstupní periferii (gamepad nebo myš) můžete v jednom čase jen na jednom stroji, takže pokud budete tu krabičku opravdu používat, stejně budete potřebovat vše koupit znovu. Navíc pokud tyhle věci máte, asi máte i počítač, a krabičku tedy nepotřebujete.
3. Proč sem taháte aplikace pro Windows RT (kterých je mimochodem 35000 po dvou měsících)? Není mi jasná souvislost. Android nemám, pořádné hry komplexity GTA IV nebo Halo 4 jsem na něj neviděl, a u těch existujících aplikací ani zdaleka není jisté, jestli vám na té krabičce opravdu poběží ("...je to výrazně pomalejší než můj Androidí telefon... skype na tom spíš nefunguje než funguje"). Jinak ale souhlasím, že cena MS Gold Membership je na ČR dost vysoká.
4. XBOX 360 umí streamovat videa z netu, včetně youtube (BTW PC k tomu není třeba), z externího disku, počítače s Windows a některých NAS. Podporuje minimálně AVI (MPEG-4 Part 2 včetně DivX), H.264/AVC (včetně QuickTime kontejneru) a WMV (včetně VC-1). Nicméně nelegální stahování filmů je na ústupu, a nadchází doba, kdy si film zaplatíte a legálně se na něj kouknete například pomocí NetFlixu nebo XBOX Video Store.
5. Samozřejmě HW náročné hry typu Halo 4 budou jednou běžet i na poměrně slabém HW. Dnes je dobrý stroj s Androidem/ARM tak na úrovni PlayStation 1. Nicméně až Android/ARM bude běžet hry typu Halo 4, budou konzole zase někde úplně jinde. Další generace konzolí se čeká tenhle rok, a výkon bude opět na úrovni špičkového herního PC.
6. Osobně raději než konzoli používám počítač připojený přes HDMI k velké televizi, s 5.1 zvukem vedným přes S/PDIF do receiveru. Samozřejmě každý má jiné preference.
Já bych vás opravil, dnes je dobrý stroj s androidem vysoko nad urovni Playstation 2 a temer dohani treba PS3 a xbox 360. Samozrejme je treba si uvedomit, ze jak sam rikate konzole ma spotrebu 100watu, mobil mene nez desetinu. Ale pak prichazi na radu vsechny ty veci jako optimalizace, apod. Kdyby chteli vyrobci udelat ARM konzoli, tak to neni problem, staci v uvozovkach napraskat cpu a graficka jadra na hromadu, dat tomu chlazeni a mate konzoli. A samozrejme, PS3 a X360 jsou konzole uz nekolik let stare, proto je uz dohani i mobily.
I 7 let starý XBOX 360 vykreslí o půl řádu více triangles per second, má řádově vyšší propustnost paměti a řádově vyšší výkon v integeru i floatech. Souhlasím, že optimalizace je klíčová. U XBOXu mohou vývojáři optimalizovat na předem známý HW. U hromady modelů zařízení s Androidem, založených na různých revizích CPU a s různými grafickými kartami, je to s optimalizací daleko složitější. Nakonec u PC také. I proto jsou dnes konzole schopné běžet nejnovější hry v poměrně slušné kvalitě na tak starém HW. Další věcí je dostupnost her. U konzole není problém investovat do vývoje hry stovky milionů dolarů, a napsat veledílo typu GTA IV nebo Halo 4. Zákazníci hry kupují, míra pirátství je minimální. U Androidu jsem ještě neviděl projekt, který by se grafickou kvalitou a rozsahem blížil áčkovým hrám na konzolích (nebo na PC).
Problém je mimo jiné v tom, že Rikomagic MK802 podle všeho není dobrý stroj s Androidem :)
Po týdenním testování XBOX 360 jsem se rozhodl jej vrátit. Je to blbě použitelný kus plastu s velkou spotřebou. Nic tam nemohu změnit sám, musím jet podle toho, jak nějaký moudrý jinde rozhodl. Výrobek mi připadá jako typický produkt pro přiblblé nadšence komunismu - žádná individualita, hlavně že je o mě postaráno - přičemž nevadí že dnešní HW je o mnoho napřed. Takhle si kvalitní věc nepředstavuji a proto jsem jej vrátil.
Problém nastává u zlomku geeků a nerdů, kteří si koupí herní konzoli a když zjistí, že na ní zkrátka nedostanou stovky funkcí, které jim ale ani nikdo nesliboval, tak pak trollují v internetových diskusích. Vlastně ne, teď jsem geeky a nerdy urazil.
Ti totiž vědí, že herní konzole je spotřební elektronika, na které mají běžet hry a to běží. S autorádiem toho také moc nepořídíte. Pokud chcete variabilitu, potřebuje jiný hardware. To ale není problém Xboxu 360 nebo jakéhokoliv zařízení s vymezeným způsobem využití. To je problém špatného výběru vhodného zařízení.
Co se týče spotřeby, zjišťoval jste někdy spotřebu toho dnešního herního hardwaru, který je skutečně o mnoho led napřed? To se teprve protáčí elektroměr.
Zanechte bludů. Tato verze je již pasé. Za podobnou cenu (cca 1800) máte verzi III.
- Wifi je integrované.
- Verze S má i BT.
- USB hub k čemu? k ovládání? USB HID dongl a máte připojen RF set keyb+mouse - Víc v drtivé většině případů nepotřebujete. Vyjímkou je snad jen připojení externího disku.
- zdroj není vždy třeba, některé TV dodají na USB víc než 500mA. Stačí kablík.
- konvertor zvuku ? Proč ? Recenzent to asi chtěl do sluchátek. Jinak zvuk přeci jde do TV tím HDMI společně s obrazem.
Přehrává to filmy z domácího DLNA NAS někde v koutě. A z mnoha jiných zdrojů.
Jako vždy úplně nesmyslně konstruujete fakta, která neexistují. Buď z neznalosti či zášti. Je vám fuk zda to či ono je potřeba, vám se to hodí do krámu ,abyste vykonstruoval nejhorší variantu..
Jděte už do háje ..
shit zostane shitom, je jedno, ci je pre Win RT alebo Android. 99% appiek su shity. Do toho poctu sa zapocitavaju aj setrice obrazoviek a podobne, leb inak si 700 tis ani neviem predstavit. A ked si odmyslime tie shity, pocet aplikacii pre obe je priblizne rovnaky, ano, Android je na tom lepsie, lebo rovnake aplikacie su tu zdarma, a na Win sa za ne plati, a niektore apky este pre Win nie su hotove, ale to sa casom zrovna.
tiez si myslim, ze taketo zariadenie je k nicomu. Po chvilke hrania ostane nevyuzite, pretoze jeho ovladanie je tazkopadne, co nepriamo naznacil aj sam autor. Co sa s tym navyse da robit? Je k tomu root? Da sa tam dat iny upraveny Android? To je fakt lepsie pouzit mobil a pripajat ho k PC, alebo pripajat lacny cinsky tablet. Alebo potom Rapsberry - sice ma horsi vykon, ale k dispozicii je aj klasicky OS Iinux, myslim ze je aj xbmc. Rapsberry je lacnejsie, pricom dokaze viac.
to nie je ziadna slava snazit sa zalozit flejm na porovnani poruchovosti smejdovej cinskej krabicky, ktorej final destination je to, ze ju niekto vyrobil a pri spusteni je na nej schopna bliknut modra ledka s XBoxom, ktory snad ma aj nejaku vystupnu kvalitu kontroly.
better luck next time
Je ještě jedna verze mk802 III S http://www.kv-mobil.cz/rikomagic/rikomagic-mk802-iii-s-8gb-bluetooth-mini-pc/
Samozřejmě že se dá vytáhnout:
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150961847498&catId=293&item=150961847498
Ano, jde to. Umí to i například zařízení ATEN VC880.
http://www.aten.com/products/productItem.php?model_no=VC880
Zařízení od firmy ATEN lze koupit i v ČR (www.aten.cz)
Dobrý den,
Zajímalo by mne, jak je no tom rychlost přenosů přes Wi-Fi. To zařízení se mi moc líbí, na internet a sledování videa přes DLNA vypadá optimálně.
Mám NAS, ze které bych tahal data, ale mám obavy, jestli Wi-Fi tohoto zařízení zvládne HD filmy o vyšším datovém toku.
Nevíte prosím někdo, kolik dává v reálu při stahování?
Předem díky za jakoukoliv reakci.
R.
mam mk802 ale pry je to problem i mk802II a mk802III wifi je u nej des. pry je to zpusobeno rusenim. na forech jsou navody jak upravit antenu ci ji vyvest mimo obal.ja pouzil usb lan adapter Edimax EU-4207.
Pak sem si nabehnul koupi klavesnice ORtek PKB-1800 tak ta nefunguje :D takze se ji vyhnete.
doufam ze ta bude aspon fungovat u raspberry pi co se dostal pod stromecek
Mám s touto škatulkou jisté zkušenosti. Až třetí škatulka funguje. Prvnímu kusu nefungovala vůbec wifi. Obdržel jsem nový kus, tam vyhořel zdroj při první zapojení. A po zapojení na jiný zdroj se při kliknutí na Settings škatulka pokaždé resetnula. Třetí kus sice funguje, ale z těch tří je nejpomalejší... co si z toho vzít, že?
slyšel jsem, že pokud použiji usb hub ( http://www.aliexpress.com/item/2-IN-1-3-Ports-USB-2-0-High-Speed-Hub-Cable-1-Port-USB-TO/32272268680.html ) a zapojím více zařízení jako např klávesnici, myš a externí disk s vlastním napájením, nemusí rikomagic zvládnout vše napájet z jednoho usb portu. Nevím jestli existují huby s přídavným usb napájením že bych to napájel třeba z monitoru..
Ano, s napájením více periférií může být problém. I když externí disk bude mít svoje vlastní napájení, pořád připojujete a napřímo napájíte hub, myš a klávesnici. Spotřeba záleží na jejich modelech, nicméně už zařízení se samo napájí přes USB rozhraní a ještě by mělo dodávat energii několika dalším přes pasivní hub?
No, to je hodně velká obskurnost. Neuvažoval jste o aktivním USB hubu napájeném přes adaptér rovnou z elektrické sítě? Myslím, že by se našla nějaká redukce pro jeho pomocné napájení z USB portu, ovšem jestli je po ruce elektrická zásuvka, není co řešit ...
PIII 450 MHz ?
Beztak dalece nejhorší zabiják výkonu android zařízení se mi zdá právě API nad javou, mám takový pocit, že abstrakce sežere více výkonu, než vlastní aplikace. Stejný algoritmus mi běží rychleji na 30 MHz ARMu M3 s pár kilobajty paměti, než na dvoujádrovém gigovém čipu s gigem ram....
Toho nástupce (MK802 III) už cca měsíc doma, a rozhodně bych pořízení nikomu nedoporučoval - je to typický narychlo zbastlený čínský šmejd s naprosto mizernou podporou. Sice se objevují nové verze firmware, ale spousta věcí hapruje i nadále (a objevují se v nich nové problémy). Výrobce místo práce na fixování oznamuje nové a nové verze zařízení, díky čemuž mu nezbývá čas na doladění těch "starých".
Nevím jestli to má 1.6 GHz dual-core procesor, ale je to výrazně pomalejší než můj Androidí telefon (Galaxy S III). Původně jsem to pořizoval s cílem mít možnost skypovat přes televizi, ale skype na tom spíš nefunguje než funguje - video nefunguje vůbec (asi nekompatibilita s webcam), audio někdy funguje a někdy ne.
A tak je to se vším, takže nedoporučuji pokud si to nepořizujete přímo s cílem povrtat se v tom.
Jinak na http://www.rikomagic.co.uk/forum/ je celkem živé fórum o Rikomagic produktech, a objevil se i Linux pro tu III krabičku http://www.slatedroid.com/topic/41453-pre-alpha-02-ubuntu-linux-for-mk802-iii-ug802-mk808/
do you even english?
http://cm3066.bitbucket.org/uploads/RKDevelopTool_v1.35.zip
Mam presne stejny nazor jako Tomas Vondra, take jsem mel nekolik verzi a take to nedoporucuji. Ze zacatku me to nadchlo, ale je to opravdu zbastleny kram.
Jde to pouzivat jako zajimava hracka a chvili si s tim clovek zablbne, ale seriozni vyuziti to bohuzel nema (chtel jsem to jako tenky RDP klient nebo TV set-top-box, ale ma to asi sto zadrhelu). Kazda druha vec u toho blbne, nebo funguje jinak, divne, nevhodne, jenom nekdy ....
máte někdo zkušenost i s jinými obdobnými krabičkami? začíná jich přibývat, ale pokud je to vše ala nejlevnější čína, nemusí se to používat úplně ideálně..
např.
http://www.pcvcomp.cz/eu3c-android-tv-box-unikatni-multimedialni-prehravac-s-operacnim-systemem-android-wifi-_d63911.html
http://www.mader.cz/energy-android-smart-tv-box-4gb-wifi-dvbt-hd-android-40fullhdhdmiusb (ty jsou dostupné i v čr)
navíc by se hodil hlavně ethernet nebo kompozitní video, příp. i dvb-t :)
Chtěl jsem tento počítač použít jako jednoduchý zobrazovač: FullHD monitor na zdi, Google Chrome ve fullscreen režimu, zobrazení jedné webové stránky, nepřetržitý provoz, ale suspend monitoru přes noc. V Androidu jsem nedokázal rozchodit fullscreen ve FullHD, vždy docházelo k nějakému přepočítávání a ztrátě rozlišení. Takže volba padla na Linux (Linaro). Problémy:
- stroj náhodně tuhne (přehřátí?)
- WiFi velmi nestabilní, někdy se připojí, jindy ne, náhodně padá
- nemá vnitřní hodiny => po studeném restartu je datum 01/01/2000 => neověří WiFi certifikáty => není síť => není ntp => není přesný čas => neověří WiFi certifikáty; Hlava 22
- 'xset dpms force off' nezhasne HDMI monitor, podsvícení zůstavá zapnuté
- HW akcelerace videa zatím nepodporována
Závěr: vyhozené peníze, přejdeme asi na Lenovo Q180. Škoda, na první pohled hezká hračka.
Ty hodiny se dají alespoň částečně řešit skriptem, kdy si ukládáš aktuální čas a po restartu ho obnovíš plus čas X. (Nojo, je to blbé, ale občas to zabere.)
Jinak na jednom systém jsem to musel řešit pomocí dvou wifi sítí, kdy první byla nezabezpečená jen s NTP a druhá pak už s Kerberos, naštěstí udělat obě AP umělo to jedné stejné AP.
Postup:
1. Obnov stávající hodiny ze souboru X
2. Připoj se k síti wifi_RTC
3. Stáhni NTP
4. Navaž bezpečné spojení
Jo, je to nahovno, já vím.
zdá se že tomu tak je. Díval jsem se na Alza.cz a tam jsou uvedeny dvě verze Rikomagic MK802 iii 8Gb s bloetooth a verze bez bluetooth.
Rozdíl je i v ceně ale protože jsem takovéto zařízení ještě neměl v ruce tak nemohu subjektivně porovnávat co je na tom pravdy a jestli to není třeba jen další chyba v popisu
Mám 802III 1G/8G Rikomagic, který mi vyřešil přehrávání filmů a prohlížení fotek na TV z domácího serveru. S aplikací SSHFS Android (je placená) jde připojit složka z úložiště přímo do složky v MK802III a nastavit jen pro čtení a automaticky připojit po zapnutí. Video se spustí téměř okamžitě na rozdíl od samby, kde to trvá někdy dost dlouho.Ještě k WiFi: Musel jsem doma pustit 802.11n (b/g pro přehrávání nestačilo), a nano příjmač od myši dát na USB prodlužovák. Rychlost 25Mb a víc (můj limit od ISP) dle speedtest.net. Pokud v Rikomagiku spustím ftp server, tak na něj odesílám max 3-4Mb,což mě zklamalo.