<target name="reload">
<taskdef name="start"
classpath="/usr/share/java/catalina-ant.jar"
classname="org.apache.catalina.ant.StartTask"/>
<taskdef name="stop" classpath="/usr/share/java/catalina-ant.jar"
classname="org.apache.catalina.ant.StopTask"/>
<stop url="http://...:8080/manager"
username="foo"
password="bar"
path="/"/>
<start url="http://...:8080/manager"
username="foo"
password="bar"
path="/"/>
</target>
<native2ascii
src="${build.dir}"
dest="${build.dir}"
includes="**/*latin2"
ext=".properties"/>
T.
Co treba pridat do tasku toto:
<exec os="Windows NT" executable="${catalina.home}/bin/shutdown.bat" />
<exec os="Windows NT" executable="${catalina.home}/bin/startup.bat" />
<exec os="Unix" executable="${catalina.home}/tools/bin/shutdown.sh" />
<exec os="Unix" executable="${catalina.home}/tools/bin/startup.sh" />
Petr
Zdravicko,
pripadne mi lepsi puzivat nejakeho object2relational mazlicka misto SQL databaze. Veskere manipulace s daty se fakt zjednodusi a cas investovany do nauceni te hracky se velice rychle vrati, o citelnosti kodu nemluve.
Byl mi doporucen Hibernate, je fakt pekny, maly, rychly a jednoduchy.
http://hibernate.sf.net
T.
je vidět že jste nikdy javu neviděl. Srovnáváte věci naprosto nesrovnatelné. Pokud by JSP znamenalo pouhé vykonání java kódu vloženeného do stránky, možná by se dalo srovnávat. JSP je ovšem velice komplexní prostředí umožňující věci o kterých se v PHP neodvažujem ani snít. Jedna z věcí které mi v PHP chybí je persistence objektů, sice je na světě pár pokusů ,ale není to použitelné. Prostě je to naprosto něco jiného.
Opravdu se snazite srovnavat hrusky s jablky. Zkuste si neco precist o J2EE na java.sun.com a nezakladejte tady flamewar ;-)
Co se tyce rychlosti, dnesni java bude stejne rychla jako PHP, mluvime spise o robustnosti. Udrzovat veliky projekt (mam na mysli desitky komponent a nekolik programatoru) je v PHP znacne pracne a firma musi prijimat opatreni (ruzne domluvy co a jak psat). V jave toto odpada, tam jste nuceni delat vetsinu veci od pocatku robustne a spravne (tim nemyslim ze by to jinak bylo spatne to ne!).
Troufam si tvrdit, ze 80% velkych serveru (ibm, dell, intel) pouziva javu nebo jeji obmenu (cf, .net a pod). Pod pojmem velky server nemam na mysli server s velkou navstevnosti na kterem bezi jednoduchy redakcni system napsany v php+mysql... ;-)
Sikovne udelana persistence objektu je prijemna vec, diky ktere nemusite neustale busit SELECTy a babrat se s plnenim objektu z relacni database. Cili neco, co sice nepotrebujete, ale vyrazne vam to usetri praci.
To, jestli je nejaka technologie pomala/rychla, pripadne umi vic/min databazi, neni pro hodne lidi to zasadni.
Delat web s Javou (Java na webu != JSP, diky Bohu) znamena moznost udelat pekny objektovy navrh aplikace. Moznost vyuzit standardni knihovny Javy, kterych je pozehnane a resi dost problemu. Moznost oddelit velice pekne aplikacni logiku od presentace. Libi se mi taky automatisace rutinnich veci pres Ant. Je toho spoustu.
T.
To jsou špatné otázky, vůbec to není o rychlosti nebo o přístupech k databázím. Asi jste toho v PHP moc nenapsal a na to co tvoříte vám určitě stačí. Použít na knihu návštěv JSP by bylo jít s atomovou bombou na komáry.
Pokud se chcete dozvědět něco více koukněte na nějaký článek o servletech a JSP třeba http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=2&idc=179 ale najdete jich mnohem více
Cele je to o softwarovom inzinierstve. Jedna vec je napisat v PHP stranku s jednym formularom a data ulozit do jednej alebo dvoch tabuliek v MySQL; druha vec je napisat webovu aplikaciu ktora mohutne naraba s datami, nielen s vlastnou DB ale aj s datami z inych systemov (ERP systemy) a datovych formatov (napr. XML), cela je naviac viacjazycna a samozrejme kod je prehladny, zdokumentovany, atd.
Toto sa da do urcitej miery da robit aj v PHP, ale nikdy to nebude ako v Jave. Mam to overene. Uz som o tom pisal v diskusii k Zope, vid http://www.root.cz/forum/diskuse.php4?vybrane%5B19%5D=18668&clanek=1599&vlakno=0&stav=0&zvolene=Zobrazit+vybran%E9
Su tam linky ohladne PHP.
osobne jsem se s javou moc nepotikal, nejak mi nepadla do oka. (presneji receno, pro ni nemam uplatneni)
programuju v PHP uz celkem dlouho, a srovnavat ho s javou je bohuzel nesmyslne.
JSP je platforma (ma vlastni aplikacni server). PHP je "jen" knihovna ktere prechroupava vlozene prikazy. JSP dela v podstate to same, ale na truchu jine urovni
PS: modlim se za to, ze od PHP5 bude konecne poradna podpora OOP a lepsi debuger (parse error on line 59 uz prestava stacit a lepsima objektama se to jen umocni)
PSS:jinak JSP je trefne prirovnat k atomove bombe. Ma cenu ji pouzit jen ke zvlastnim prilezitostem. :-))))))
Jak muzete tvrdit takovou vec, ze JSP ma vlastni aplikacni server? To vubec neni pravda. JSP (resp. servlet vygenerovany z JSP) sidli sice v kontejneru, ktery mu poskytuje jiste sluzby, ale aplikacni server to rozhodne neni.
Tvrdit, ze JSP dela "v podstate" to same je opet nesmysl. Jak jste predeslal, o JSP vite jen to, ze se da vkladat do webovych stranek (jako PHP). Technologie JSP toho ovsem nabizi mnohem, mnohem vic. Pocinaje tvorenim vlastnich znacek, ktere prakticky nemaji omezeni (viz. Struts) az napriklad po vykonny session management. Vse bylo od prvopocatku tak mysleno a netahne se s JSP zadna zpetna kompatibilita a podobne, coz se o PHP rici neda (pokud vim, session management tam byl dodelan az ve verzi 4).
PHP je skvely jazyk, firma Zend si na nem jeste namasti kapsu, ale na poradnou podporu OOP budete asi muset zapomenout. Pokud znate jazyk Perl a vite, jak v nem byla podpora OOP dopytlikovana, tak PHP ceka podle meho nazoru to same. Netroufam si trvdit, ze v typove slabem jazyku neze dobre vyuzit OO paradigma (viz. Python), ale urcite to nebude takova "cistota" jako v Jave.
Ja programuji v JSP a nenapadlo by me nikdy PHP hanit. Je mi skvelym pomocnikem napriklad na moji home page, kam chci napriklad pridelat nejaky ten POLL, FORUM, POCITADLO a podobne. Mrzi me, ze se PHP programatori do vseho ostatniho navazeji (tim nemyslym Vas, to jsou jine pripady z teto diskuse). Asi se citi menecenni, jinak si to opravdu nedokazu vysvetlit ;-)
nerozumim sice souvislosti vasi reakce s predchozim prispevkem (JSF a JSTL jsou ponekud oslisne veci), ale strucna odpoved je na http://java.sun.com/j2ee/javaserverfaces/ - mela by tam byt ke stazeni specifikace, referencni implementace a par prikladu, aspon kdysi jsem odtamtud neco takoveho stahl...
Ma zaujalo to reloadable="true", ze ked nieco zmenim v .class, .jsp a pod., ze sa to ihned prejavy. Ja vsak pouzivam Eclipse (+ Lomboz) a tam musim furt celu app deployovat do .war suboru a potom si to "kocour ;)" natiahne po restarte. Da sa nejak v eclipse spravit abu ked som zmenil classu abo jsp aby sa to hned prejavilo bez restartu tomcatu? Vdaka!