Hlavní navigace

Cambridge Analytica bankrotuje, Julian Assange se Ekvádoru prodražuje

20. 5. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Xavier Granja Cedeño, podle licence: CC BY-SA 2.0
Julian Assange se Ekvádoru prodražuje, Sony vylepšuje LLVM kvůli budoucí Playstation 5, YouTube Red se vrací jako YouTube Premium, Steam Link pro Android, GCC 9 versus ARM, MESA 18.0.4, CUDA 9.2.

Julian Assange se Ekvádoru prodražuje

Ochrana Juliana Assange stojí Ekvádorskou ambasádu v Londýně 66 tisíc dolarů měsíčně (~1,5 miliónu Kč). Ze zprávy Ekvádorské tajné služby vyplývá, že mezi červencem 2012 a srpnem 2013 vyšla jeho ochrana na téměř 1 milión dolarů, což souvisí s výdaji na soukromou bezpečnostní společnost a také dva bezpečáky, kteří Assange hlídají 24 hodin denně z blízkého bytu, což stojí 2800 liber měsíčně. Nicméně takto Ekvádorci v roce 2014 zjistili, že se Assange naboural do jejich vlastního systému a sbíral informace o lidech na ambasádě pracujících. Díky tomu pak Assange přišel o přístup k internetu.

Sony vylepšuje LLVM kvůli budoucí Playstation 5

Sony pracuje na vylepšeních LLVM pro AMD Ryzen, pravděpodobně v rámci příprav budoucí konzole Playstation 5. Vyplývá to z LinkedIn profilu vývojáře Simona Pilgrima, který řadu let pracuje právě v Sony (už od Playstation 3). O parametrech Playstation 5 se zatím vedou hlavně spekulace, ale s ohledem na předpokládané uvedení nejdříve příští, spíše až přespříští rok lze ale nejspíš očekávat next-gen Ryzen APU na bázi 7nm procesu.

Profil Simona Pilgriima na LinkedIn
Autor: Simon Pilgriim / LinkedIn

Profil Simona Pilgriima na LinkedIn

YouTube představuje nabídku prémiových služeb

YouTube Red se vrací pod názvem YouTube Premium s cenovkou 12 dolarů měsíčně. Za tuto cenu zákazník získá hudbu i videa bez reklam, možnost stahování (oficiální, ne youtube-dl) či YouTube Originals. Čistě hudební verze služby bude k dipozici za 10 dolarů měsíčně. V Česku zatím služba není nabízena.

YouTube Premium
Autor: YouTube

YouTube Premium

Představen Steam Link pro Android a Android TV

Steam Link je nově k dispozici pro Android TV. Podporuje zde režimy až po 4k/60p. Služba umožňující streamované hraní je poměrně krátce k dispozici pro Android jako takový.

root_podpora

Steam Link na Android TV
Steam Link na Android TV

Výchozím nastavením pro hry je 1080/60p, ale kde je k dispozici velmi rychlé připojení, může si hráč užívat i 4k/60p. Steam Link pro streamování vytváří MPEG-4/H.264 stream z uživatelova PC, který přenáší vlastním protokolem s nízkým zpožděním. K hraní přes Steam Link je zapotřebí dále herní ovladač připojený přes Bluetooth. Předpokládá se připojení buď kabelovým ethernetem, nebo 5GHz Wi-Fi, přičemž Valve doporučuje nevzdalovat se příliš od Wi-Fi routeru.

Krátce

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.