Já moc dobře nerozumím proč se Canonical brání vydávat Ubuntu na DVD médiích. Ubuntu by nemuselo každý půl rok přijít o nějakou aplikaci. Pokud jde o přehrávače není od věci, aby zahájili vlastní vývoj přehrávačem a dalších programů. Ale v tom asi bude problém s názvem peníze.
Ad DVD.
a) Vyšší výrobní náklady (což je problém zejména u ShipIt)
b) Nutnost stahovat větší objemy dat - stávajících 700 MB je dobrý kompromis aniž by bylo nutné se uchylovat k různým alternativním, zmenšeným verzím. Jenže stahovat 3 GB balastu, který stejně nevyužijete a stejně během 6 měsíců bude půlku balíčků nutné updatovat?
Ubuntu ještě o žádnou aplikaci nepřišlo, akorát je holt nutné udělat ty čtyři kliky pro instalaci GIMPu a Aptitude...
Tez nechapu v roce 2011 distribuci na CD. Po pravde receno jsem nevedel, ze se CD jeste vyrabeji :-)) Vyrobni naklady pro sluzbu ShipIt jsou mozna vetsi, ale kolik lidi tuhle sluzbu realne vyuziva? Ma smysl kvuli nim vytvaret a nasledne resit problemy viz. tento clanek? Kdyz si nekdo stahne CD, staci mu obsazene programy nebo stejne stahuje spoustu dat pro instalaci dalsich? Pro posouzeni by to chtelo vice informaci.
Já často potřebuji CD verzi a často při prvním updatu systému
se stahuje více jak polovina velikosti původního media..
A když už DVD, tak zaplněné celé. (může se stát že budu potřebovat třeba program, který by se na LiveDVD vešel na místě kde nemám internet).
Třeba mint má teď dve verze CD (bez nějakého SW a kodeků a DVD, které nechápu proč zabírá pouze něco přes giga).
Pokdu by měl být argument ten, že je zbytečné instalovat tolik dat, tak bych chtěl podotknout že by se SW mohl dát ručně vybírat a nebo by mohl fungovat jen jako repozitář (neinstaloval by se automaticky).
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.