zkousel jsem si take trosku pohrat s cinellerou a mam problem pres ktery se mi nejak nedari dostat. Zkousim to size na masine se zhruba polovicnim vykonem nez doporucenem, ale myslim ze to na to nema vliv.
Takze o co jde: v timeline se mi objevi dva svisle zelene (takova ta svitiva zelena) pruhy a veskere video mi jde prehravat (a to jak ve viewru tak v composeru) pouze v delce tech dvou pruhu. Problem je ze to jsou zhruba dve vteriny coz je dost malo.
Musím i když nerad kontatovat, že tento SW je zatím jeden z toho nejhoršího co jsem pod linuxem vyděl. Je to naprostý zbastlenec. Rozhraní je doslova hnusné, což z screenshotů není patrné. Styl ovladání není ani efektivní ani efektní. Z celého programu jsem mněl pocit, že to nemá ani hlavu ani patu. Možnost skinování je supr, ale pokud defalutní skin stojí za prd a jiný není k sehnání pak je to na p....
O stabilitě se nemá snad ani cenu bavit, protože tu stabilita prostě není. Celkově se to i na hodně silných strojích ve srovnání s Premiere nebo Pinacle Studio 8 nesnesitelně vleče.
Buď by autoři mněli vzít mezi sebe někoho, kdo tomu rozumí, nebo toho nechat a jít dělat něco jiného. Obávám se, že jejich práce s takovou vyjde úplně nadarmo.
Doufám, že za pár let bude tento SW použitelný alespoň tak, jak je použitelný trapný MovieMaker z WindowsXP.
Nooo ... je to uz hodne davno, co jsem videl VirtualDub, takze jsem mozna lehce mimo, treba uz toho umi vic, nicmene rikat zpracovani videa v nem "strihani" ve srovnani s Cinelerrou mi prijde lehce prehnane, asi jako srovnavat aumix (kmix, windows volume control...) s mixpultem v nahravacim studiu - a myslimze takovy bezny uzivatel aumixu by na profi mixpult taky musel rict ze je to naprosto hrozne a vubec tomu nerozumi :-)
Nicmene abych pomohl (doufam...) tomu hledani - zkousel jste avidemux?
A neni problem spis nekde mezi klavesnici a zidli? Podle tech hrubek "vydel" a "mnel" to tipuju na nejakou tu disgrafii/dislexii. Pak urcite muze byt problem ovladat nektere programy, protoze se zdaji neprehledne. Jeste je moznost, ze je clovek proste linej se naucit s nejakym jinym programem.
zdravim,
trosku me nesedi, ze cely tento program odsuzujete.
je to opensource. a o tom to je.
podle meho nazoru to je jeden z nejlepsich linuxovych programu na editaci videa a ma dost budoucnost.
myslim si, ze autori programu vidi asi do hodne veci.
zkuste si naprogramovat nacteni video souboru pod linuxem. mozna zjistite, ze to zase takova sranda neni.
pokud chcete kvalitu a stabilitu, tak se pooohlidnete po necem stabilnejsi a treba i si za to zaplatte.
myslim si, ze vase kritika je prehnana.
asi tezko se da srovnavat neco s premierou ci ulead video ci avidem. je rozdil, kdyz na necem sedi firma programatoru anebo to dela par lidi vetsinou ve svem volnem case a obcas za pomoci sponzoru.
samozrejme beru to, ze asi na profesionalni reseni videa bych si to nevzal a spise bych se poohledl po nejakej lepsim reseni.
zatim goldefish
Me by jen zajimala jedna vec, proc je takovy problem naprogramovat otevreni video souboru pod Linuxem. To je nejaka chyba v krenelu ? Nebo kde je kurna problem.
Ja jsem napriklad nahral 250 dilu MASH pomoci nuppel video, mencoder,avidemux a namel jsem moc problemu. Narozdil od brachy ktery delal "zalozni" pracoviste na Win a skoncil u 30 dilu.
Dan
Nedávno jsem po dlouhé době chtěl zase něco nagrabovat z TV (když už tu kartu jednou mám). Pod woknama jsem používal ke grabování virtualdub a malé věci-seriály jsem graboval do HUFFYUV kodeku v malém rozlišení a velké filmy do MJPEG v plném rozlišení, zvuk zásadně 32kHz bezeztrátově, mono nebo stereo. S takovýmto masterem jsem potom dál pracoval, stříhal a enkodoval.
Pod linuxem jsem vyzkoušel asi desítku programů a výsledek mě dost znechutil. Většina grabovacích programů naprosto ignoruje vzorkovací frekvenci 32kHz , která je bohužel pro grab z TV/VHS jediná smysluplná. Dále se snaží být nejchytřejší na celém světě a dávají mi na "výběr" pouze mezi DivX, XviD a pro zvuk mp3. Jeden mě dokonce přinutil instalovat si MySQL !
Takže shrnuto: Nuppel by byl docela fajn, bohužel neexistuje u něj nastavení vzorkovací frekvence ani režimu zvuku.
Za jediný opravdu "dokonalý" program se dá označit DVR, kde si můžu zcela volně (sláva!) nastavit kodek pro obraz i zvuk (a na výběr je snad vše co existuje), samploací frekvenci, rozlišení a vůbec. Bohužel nikdy se mi s tímto programem nepodařilo nagrabovat ani byte, protože většinou hned spadne. Tudíž je zde hodně co dohánět.
> Nedávno jsem po dlouhé době chtěl zase něco nagrabovat z TV (když už tu kartu jednou mám).
Zkoušel jsi mencoder z MPlayeru?
Jsem s tím naprosto spokojen. Umožňuje udělat různé úpravy "před tím" než z něho vyleze nějaký ten DivX.
S tím, co mi produkoval program ve Windowsech (myslím tím i VirtualDub) se to nedá vůbec srovnat. Je to mnohem lepší!
Musim se taky pridat k nazoru, ze Cinellera je hruza a bes. Neskutecne hnusne a nelogicke rozhrani (a to mi nedela problemy pracovat s Virtualdubem, AfterEffects, Combustion, Shakem...), nikdy se mi v tom nepodarilo nic udelat, kdyz uz to nacte nejake video (avi v zadnem pripade, snad jem mpeg1), tak i s chybama zobrazeni se da sotva prehrat a nejpozdeji do 2 minut se kousne, pokus o grabovani z v4l taky vzdycky skonci zasekem...
zkousel sem 1.0 i 1.1 a zadny pokrok sem nezaznamenal
na linuxu asi jedine kino, avidemux a uz aby tu byl Jahshaka...
Souhlasim s tim, ze Cinelerra ma "zvlastni" ovladani, ale jde pouze o vec zvyku. Pokud jste v ni nic neudelal, tak to nemuzete hodnotit. Ja jsem ji pochopil taky asi az napopate :-) A to jsem mezitim precetl asi polovinu manualu (Secrets of Cinelerra). Sve prvni video, ktere ma asi 2 minuty, jsem strihal asi 4 hodiny :-) Vysledek (zmenseny a bez zvuku - 1.5MB) je na http://dobias.info/tmp/fotbal_0307_94_0.avi
U Cinelerry me ale vadi jedna vec: kvalita pri exportu do DV. Kdyz jsem poprve udelal ten klipek a exportoval ho zpatky do D8 kamery, tak tam, kde se nedelal zadny zasah, tam bylo vse v poradku. Ale kde se neco delalo (napr. prolinacka, titulek, ztmaveni...), tak tam byla kvalita vystupu poznatelne horsi, nez u casti, se kterymi se nic nedelalo - ktere se jen kopirovaly. Navic vypadaval zvuk, nebo v tech nekopirovanejch castech nebyl vubec (uz si to presne nepamatuju).
Resenim bylo dat titulek pres cely vysledny klip, a stahnout mu intenzitu, aby nebyl vubec videt. Potom Cinelerra prepocitavala vsechno. Sice to pak vyroba DV souboru trvala daleko dele, kvalita byla trochu horsi, nez u DV originalu, ale nemenila se v celem klipu a to je pro mne dulezite. O tomto "triku" jsem se docetl na nejake strance nekoho, kdo take zkousel export do DV kamery.
Jeste bych se chtel k autorum. Vaclav Halik pise: "Buď by autoři mněli vzít mezi sebe někoho, kdo tomu rozumí, nebo toho nechat a jít dělat něco jiného". Chci jen upozornit, ze Cinelerru udelal jeden clovek - Adam Williams. To jsem se docetl na http://developer.skolelinux.no/~theraz/
Tak tedy muzu jen smeknout, na to ze to delal 1 clovek, je to velmi povedeny program, a doufam, ze "komunita" tomu doda nejake dalsi featury, jako napr. kvalitu DV... Prispet muze kazdy - i vy, kteri hlavne kritizujete :-) Muzete misto kritiky sednout k pocitaci a naprogramovat neco uzitecneho :-)
Myslim, ze pokud se Cinelerra vylepsi v par ohledech, ze to bude tezky konkurent komercnich strihacich programu.
Ahoj,
skusal som cinelerru, ale akosi sa mi nepodarilo nacitat do nej uspokojivo nejaky video subor.
Pri 1/2 *.mov suborov islo aspon video, zvuk nesiel nikde.
Ako mam "pripravit" video pre cinelerru (mencoder?)? (predpoklada sa *.avi na HDD)
Pripadne, treba doinstalovat nejake extra kodeky?
Dik.
Tak problem s nacitanim vyrieseny, FYI debian balicek libquicktime1 release5 nepracuje korektne, prelozil som si release2 a vsetko je uz ok.
Co sa tyka titulkovania, trosku mi vadi, ze sa titulky nedaju pozicovat uplne presne, len na 9 predvolenych pozicii.
Dalsia vec co ma zaujima, ako spomalim/zrychlim nejaku cast videa?
Dik.