Hlavní navigace

Názory k článku Cities in Motion 2: věčným krizovým manažerem

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 5. 2014 14:38

  PT (neregistrovaný) ---.241.broadband15.iol.cz

  Hru jsem zkoušel, ale nejvíce mi vadí jizdní řády. Ne snad myšlenka jízdních řádů jako taková, ale to, že se to moc nedaří skloubit se zrychleným během času ve hře. Nemyslím teď fast forward, nebo něco podobného, ale prostě nastavení simulace jako takove.
  Čas je nastaven tak, že den trvá např. 10 min. reálného času, ale autobus se pohybuje rychlostí v měřítku k městu, tj. celkem správně. No jo, jenže to znamená, že autobus co vyrazí ráno z jedné konečné, tak na druhou dorazí večer, i když je to třebas jen 15 zastávek. Zesílené spoje co vyrazí z ráno z depa se tak projeví až kolem poledne uprostřed linky a navečer ke konci. A odpolední zesílené spoje jsou ještě vtipnější, ty jedou prázdným městem o půlnoci.
  Je to docela fundamentální "vlastnost", tím, že si hra stanovila délku dne v nepoměru k rychlosti dopravních prostředků. Když zkrátím den, tak musím zrychlit autobusy/tram a spol. ... Ale pak by zase vypadalo blbě, když by se všechno pohybovalo moc rychle... Jak z toho vybruslit nevím, ale vzhledem k důležitosti jízdních řádů to docela kazí celou hru.

 • 9. 5. 2014 22:08

  txt (neregistrovaný) ---.kolej.tul.cz

  Lze vyexportovat data pro kvantitativní analýzu? Nebo do umí řešit dopravní problém přímo ve hře? Rozložení pravděpodobností rizikových situací jde zjistit?

 • 9. 5. 2014 23:15

  __I__ (neregistrovaný) ---.42.148.91.dyn.marticonet.sk

  Cities In Motion (1) bola perfektná hra pri ktorej som strávil veľmo veľa času. Táto 2-ka ma ale vôbec nebavila. Kto má námietky voči 2-ke, určite by mal skúsiť 1-ku, kt. má ododsť iný systém, mne viac vyhovujúci. Neviem ale, či 1-ka ide oficiálne na Linuxe (cez Wine by ísť mala).

 • 10. 5. 2014 1:18

  txt (neregistrovaný) ---.kolej.tul.cz

  Grafika je nepodstatná. stačí, aby to odpovídalo realitě. Rozhraní může být textové. Krizový manažer by měl podle analýz rizika dělat opatření. Krizový štáb, komunikační kanály, pojišťovna, správce konkurzní podstaty atp.