Autor článku píše : "eReading se zatím po softwarové stránce staral docela dobře i o předchozí modely, které na dálku doplňoval o nové funkce, takže i tady můžeme s podporou počítat."
Tak to bych chtěl vidět. Mám eReading Start a s firmware je tak od začátku pár problémů + slibovali nějaké další nové funkce. Samozřejmě žádná aktualizace se nekonala, firmware mám původní od výroby. Zatím není zmínka ani o tom, že by přidaly alespoň ty vypujčky - což by se jim mohlo vyplatit.
Naprosto souhlasim. Prvni verze ctecky mela spoustu chyb a nikdy nevysel zadny update firmwaru, ktery by je opravil. Byl jsem jednu dobu v kontaktu s tehdejsim vyvojarem pro ctectu Start prvni generace, kteremu jsem hlasil nekolik chyb.
Jednalo se o cloveka, ktery doprogramovaval modul pro pristup k ereading portalu nad firmwarem dodanym z Ciny. Jinak v Cechac udajne nebyl nikdo, kdo by se o firmware nejak staral a s cinskym vyrobcem pry nebyla vubec zadna rec. Ctecku bych si znovu jiz nekoupil. Kdyz to srovnam s pristupem jinych vyrobcu, jako je napriklad PocketBook, kterou take mam a kde vysly behem roku cca 3 nove firmwary, nemyslim ze kupovat ereading je rozumne.
BOhůžel musím také potvrdit, že má čtečka Ereading Start trpí výše zmíněnými neduhy. Firmware od výrobce, aktualizace žádné (jestli to je vůbec technicky možné nevím). Nejvíc co mě štve je to, že když si čtečku nabiju, pak připojím k wifi, aby se mi stáhly zakoupené knihy nebo jiné čtení, tak i po odpojení (čtečka sama potvrdila že wifi je vypnutá), je čtečka schopná se totálně vybít do půl hodiny. A to měla vydržet nejméně 3 týdny. Další věc co mě neskutečně deptá je to, že ta obrovská ikona "rozečtené knihy" není přes svou velikost schopná čtenáře informovat o tom jakou knihu má rozečtenou. Protože návrh zobrazování informací o knize je totálně mimo. Název knihy je po jménu nečitelný, protože se nevejde do ikony. Vytlačilo jej jméno autora a informace o tom (velkými písmeny) že to je zrovna rozečtená kniha. Těch problémů je bohůžel více. Kdyby software čtečky byl otevřený jistě by se to dalo pár řádky v kódu napravit, protože jinak software jakš takš funguje, jen to trpí "náladovostí".
Mohl bych se zeptat, zda čtečka podporuje také formáty .odt či .ods? Přemýšlím o koupi a právě se rozhoduji jestli koupit Kindl nebo vyzkoušet ereading.cz.
PS) Velmi otřesná otázka, ale snad mě tu nikdo neukamenuje. Lze do nějaké čtečky (třeba i do ereading start 2), vložit aplikace Android?. Jedná se přesně o aplikaci Pocket, velmi často používám tuto aplikaci a pak články čtu z mobilu. Zajímalo by mě, jestli podobná služna je i na čtečky knih, děkuji.
Na obě otázky je odpověď ne. Přímo čtečky odt neumí, ale konverze je triviální, obecně vůbec není třeba trvat na konkrétním formátu. Převod je otázkou dvou kliknutí nebo jednoho skriptu pro hromadný převod.
Doinstalovávat aplikace obvykle není možné. U PocketBooků to nějak jde, ale jsou to speciálně napsané aplikace pro konkrétní typ čteček. Rozhodně není možné použít aplikace pro Android, protože v těch čtečkách Android neběží.
A je nějak dostupná podobná vlastnost jako aplikace "getpocket". Tedy brouzdám po internetu, článek se mi líbí, ale je dlouhý, kliknu(stahnu cokoliv) a pak na čtečce dám wifi aktualizovat a články se mě natahnout a čtu si třeba v buse?
Každopádně děkuji za odpovědi. Ohledně formátů máte asi pravdu, že konverze je vcuku letu a asi stejně budu používat pdf nebo tak.
Omlouvám se za spam, ale už jsem asi nalezl co jsem hledal, takže netřeba odpovědi, dokonce přímo aplikace "getpocket", kterou jsem se snažil dopasovat do nějaké čtečky je ve čtečce Kobo. Takže mrknu ještě na tuto čtečku.
http://help.getpocket.com/customer/portal/articles/1299217-connecting-pocket-to-kobo
Každopádně děkuji za informace ;).
Používal jsem čtečku Start, a tam mě nedoladěný firmware smolil úplně stejně. Rád jsem navíc používal přehrávání Mp3 - a často se stávalo, že po přehrání první písně se čtečka sekla, a pomohlo (občas...) použít vypínací tlačítko (jako bych ji chtěl uspat) což v autě bylo občas o nervy...
Můžete někdo reportovat, zda Start 2 se chová stejně hloupě?
Dobrý den,
Přerazil jsem si displey u své čtečky Ereading Start a zjistil jsem že nový náhradní díl by mě přišel na 1100+130 doprava. Otázka zní, má cenu jít do Ereading Start 2 když má takové neduhy, nebo si nechat zaslat display a vyměnit si ho? Ač teda má čtečka Start byla v softwarovém (přesněji firmwareovém) rozkladu, ještě dobře sloužila na čtení epub knih...
BTW: Nemá někdo rozbitou ereading start s ovšem funkčním displayem? Koupil bych ji, kdyby byla tak do 800kč..
Já mám ereading 2 a trhám si vlasy,.
za cenu 2500 mám pixlu kterou jsem již dvakrát reklamoval,
firmware je skutečně nedotažený například kdo najde nastavení času vyhraje milion.prostě tam není i když návod tvrdí sebejistě opak,už se porozhlížím na webu po nějakém alternativním firmwaru,
ruce pryč...