Problém je, že operátorům běžně nevyžádané reklamní hovory nevadí. Jako kdyby bylo tak těžké detekovat, že jedno číslo oslovuje stovky a tisíce zákazníků, kteří v 99% případů hovor po deseti sekundách položí.
Základní problém s Waylandem je, že některé window managery ho nepodporují. Osobně mě víc zajímá, zda budu mít svoje uživatelské rozhraní, než co je pod kapotou, proto pro mě přechod na wayland nepřichází v úvahu.
K čemu je 90hz displej?
19. 5. 2019, 02:16 editováno autorem komentáře
Tohle je rozdíl mezi geekem a power userem. Mně je jedno, jakou používám verzi kernelu nebo zda používám Wayland nebo X.org. Je mi jedno, zda je nějaký WM, nebo jiný software "zastaralý". Mě zajímá, zda budu moct nadále používat SW, který se mi osvědčil, a občas třeba i nějaký nový SW.
Dokud mi na X.org bude fungovat všechno co potřebuju, a na Waylandu ne, nepřipadá pro mě přechod v úvahu.
Mimochodem ekvivalent je ve světě softwaru co? Je podle tebe GNOME 3 ekvivalent KDE? Je podle tebe Openoffice ekvivalent MS office? Pokud ne, kdy si je SW dostatečně podobný, aby to byl ekvivalent? Pokud ano, proč se lidi dohadují o tom, který z nich je lepší, a proč není pro uživatele jednoduché přejít z jednoho Office na druhý?
Tak určitě...
Podle Nekolovy definice ekvivalentu, kterou definoval příkladem Sway vs. i3 nemá drtivá většina SW žádnou alternativu. (např: ani KDE, ani GNOME, ani můj oblíbený WM, ani Firefox, ani OpenOffice, což už samo o sobě naznačuje něco o rozumnosti takové definice v reálném světě...). Jelikož můj oblíbený WM nemá podle jeho definice žádný ekvivalent, nemá ani ekvivalent který běží na Waylandu, což je něco, co se při jeho definici ekvivalentu dalo na 99% čekat, a tudíž jeho otázka výše postrádá smysl..
21. 5. 2019, 23:26 editováno autorem komentáře
Tohle ovsem vede k uvaham typu: stojim u kostela, nekdo jiny foti kostel a zabere i mne. mam mit prava k fotografii?
Ano, zpevacka pozaduje prava k fotkam na koncertu, coz je "uzavrena" akce. Ale jsem na koncertu, chci si vyfotit drahou polovicku tak se musim extra snazit abych nahodou v zaberu nemel nekoho jineho? To je taky divne.
Zpevacka asi vyzaduje tahle prava jen po "profesionalnich" fotografech, ale nedohledal jsem cim se vlastne presne lisi od bezneho navstevnika koncertu? Lepsim mistem?
Samozřejmě, že jo. Objednala si chlápka aby ji vyfotil na koncertě. Chlápek dostal prachy, ona dostala fotky. Fotku dala na Instagram a pak chlápek přiběhl s žalobou, že chce těch prachů víc.
Trochu mě udivuje, že bojovník proti omezování občanských svobod David Ježek tohle nepochopil a naváží se do zpěvačky, že žije v bludu.
Tak jsem si tedy přečetl odkazovaný článek a je to ještě horší. Nikoho si neobjednala a nikoho nezaplatila. Chlápek si na ni počkal před obchodem a pak ji bez jejího svolení vyfotil, aby na tom vytřískal prachy. Zpěvačka na oplátku dala fotku bez jeho svolení na Instagram. Teď je chlápek naštvaný, co že si to dovolila, a tak ji udal a chce prachy.
22. 5. 2019, 16:08 editováno autorem komentáře
Nedá mi to, abych v reakci na focení Ariany Grande neuveld zajímavou historku, kterou občas dáváme k lepšímu na školeních: Delegátka na zájezdu požádala lidi o fotku, že by si chtěli udělat hezký obrázek do katalogu. Kdo s tím má problém byl požádán o poodstoupení stranou. Příští rok vyšel katalog s fotkou a na cestovku byla podána žaloba. Žalující pán se totiž plně věnoval svému doprovodu (nebyla to dcera ani manželka) a nevšiml si výzvy delegátky. Ona fotka pro něj tak byla problém. Soud vyhrál, neboť soudce si nechal onu slečnu předvolat a konstatoval, že chápe, že pán měl oči a uši jen pro onu slečnu. :-) Cesty legislativy jsou nevyzpytatelné, aneb 89/2012 Sb. je prevít. :-D
podle tohodle bugu:
https://bugs.archlinux.org/task/53284
je wayland nepouzitelnej na kartach nvidia, takze ty plany s ostrym nasazenim fakt nechapu.