Hlavní navigace

Finální verze OpenOffice.org 1.0 CZ

18. 7. 2002
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Praha, Olomouc, Rudná -- 18.7. 2002 - Po čtyřech testovacích verzích a více než třech měsících usilovné práce s potěšením oznamujeme, že je k dispozici finální česká verze kancelářského balíku OpenOffice.org 1.0.

OpenOffice.org je plnohodnotný kancelářský balík, který lze provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslící nástroj Draw a program na tvorbu prezentací Impress. Počeštění zahrnuje instalační program, kompletní uživatelské rozhraní (dialogy, menu, nástrojové tipy, atd.) a kategorie nápovědy.

Ke stažení je instalační sada pro GNU/Linux, a to na domovských stránkách projektu. Pokud vlastníte jiný operační systém než GNU/Linux, máte možnost stáhnout si pouze samostatné soubory s překlady a tyto doinstalovat do anglické verze*. Více informací najdete v seznamu často kladených dotazů nebo v přibaleném souboru README.

Ohlasy uživatelů:

Společnost OFZ, a.s. (Istebne, Slovensko) používá s úspěchem český OpenOffice.org 1.0 na svých 90 stanicích pod operačním systémem GNU/Linux. Firma OFZ zaměstnává okolo 1350 zaměstnanců s ročním obratem 3,8 miliardy Sk. Finanční a marketingový ředitel Ing. Branislav Klocok k tomu dodává:

V máji 2001 sa naša spoločnosť vzhľadom na licenčnú politiku spoločnosti Microsoft rozhodla prejsť na operačný systém GNU/Linux. Najväčšou prekážkou pre nás bolo vybrať si vhodnú distribúciu pre naše podmienky a absencia programu porovnateľného a kompatibilného s Microsoft Office. Tento problém bol pre nás vyriešený vydaním OpenOffice.org 1.0 CZ. Odporúčame využitie nielen v domácnostiach, ale najmä v podnikovej sfére, kde sú jeho šance na úspech obrovské. V našej firme sme prechodom z Microsoftu na GNU/Linux ušetrili viac ako 2,5 mil. Sk.

Český tým OpenOffice.org pomohl slovenskému lokalizačnímu týmu s potřebným know-how a programovými skripty pro zahájení prací i na slovenské lokalizaci. S českým OpenOffice.org budou od příští verze 1.0.1 distribuovány i potřebné soubory pro provozování tohoto kancelářského balíku ve slovenském prostředí (kontrola pravopisu a dělení slov).


*

Zatím jedinou oficiální českou podporovanou verzí OOo je verze pro Linux x86. Na počeštění pro jiné platformy a operační systémy se pracuje.

Byl pro vás článek přínosný?