Me se dycky po urcite dobe pouzivani Firefox (tak 1-2 hodiny?) zadre a pomalu reaguje na klikani a scrollovani. Musim udelat nasledujici proceduru:
1) V chybove konzoli clear
2) V chybove konzoli database vacuum
3) smazat vsechny historie a cache
4) 1-3 opakovat
5) Firefox zavirt
6) Firefox pustit
7) Odkliknout okynko ze Firefox bezi ale nereaguje
8) opakovat 6
9) opakovat 7
10) opakovat 6
11) opakovat 7
12) opakovat 1-3
13) opakovat 1-3
Pak je Firefox zase rychly a da se nejakou chvili pouzivat
Obcas se ale stane, ze Firefox se zadre nenavratne, pak je treba doba reakce na 1 kliknuti nebo zavreni okna 5-10 sekund.
Tak se musim odlogovat a nalogovat, pak to jde.
Pocitac je Core 2 Duo 2x2.2 GHz a 4GM RAM a Ubuntu 12.04
Já za nejdůležitější změnu ve verzi 24 považuji odstranění podpory pro seznamy odvolaných certifikátů (<abbr>CRL</abbr>). Podle mě se jedná o významnou bezpečnostní chybu.
Ne, je to pryc cele, viz: https://mail.mozilla.org/pipermail/firefox-dev/2013-April/000329.html
Podle me to je velmi spatne rozhodnuti a Mozilla si muze strhnout vsechny nalepky "nejbezpecnejsi browser".
Firefox má mé sympatie, ale ... Když dám stahovat dvě velká videa najednou, běh prohlížeče je pak pomalý a neplynulý. A to i na holém prohlížeči bez nainstalovaných rozšíření. Pokud budou problémy s tak elementární funkcionalitou, je to pro mě nepoužitelné. Na konkurenčních browserech s tím problémy nejsou.
Vetsinou nic nebrani tomu vyuzit luxusu v podpobe API - Addons a pouzit externi downloader napr.: wget/kget nebo freedownloader/javadownloader a dalsi, ktere tento "problem" elegatne resi. Funkcionalitu FF muze takovy Chrome/Chromium FF zavidet, protoze ji proste nemaji, prikladem budiz tagovani bookmarks, ktere umi FF elegatne v zakladnim vybaveni browseru.
Výkon addons není o moc lepší. Výkonový problém také není jen se stahováním. Třeba rolování ve feedly je ve Firefoxu nepoužitelně pomalé. Chrome bez problémů. Funkcionalit je ve Firefoxu více než u konkurence, rozšíření mají větší možnosti. Výkon to ale zabíjí. On ani Chrome není po stránce výkonu dokonalý, ale pořád lepší než Firefox.
Se scrollováním taky mívám ve FF problémy, ale jenom na linuxu, na ostatních systémech to problémy nedělá. Těch Linux-only problémů má FF víc, některé stránky se například nevykreslí nebo vykreslí neúplně. Kdybych měl posuzovat FF jenom ze zkušeností z Linuxu, tak dopadne dost špatně, přitom je to výborný prohlížeč. Asi by nebylo od věci Linux verzi trochu víc testovat.
Používám v Debianu Wheezy Iceweasel. Nevím proč, ale to scrollování je nějaké divné - posun se po vykreslení stránky zasekne a začne se to hýbat třeba za 5 sekund. Přitom se nejedná o žádné veliké stránky. Takováto zpoždění jsem s Operou nezaznamenal. Kde je chyba? V javaskriptu? Nějakém zkurveném flashi?
Ja mam zas problem prehravani youtube hudebniho videa v tabu ktery je nezobrazeny. Prohlizec pri nem drhne. Musim odzoomovat aby to "mene bralo", ale ne uplne na minimalni, to to pak zase drhne.
Resil jsem to Chromem ale v tom ted zase spousta youtube videi se zacla usekavat.
PC desktop 2x2.2 GHz 4GB RAM
Tak beru své výtky k Firefoxu napsané výše zpět. Dal jsem FF po roce znovu šanci, upgradoval z verze 22 na verzi 24 a musím konstatovat, že uvedené problémy zmizely a celkově se FF v této verzi chová výborně, v důsledku mi subjektivně přijde svižnější než Chrome.
Ano, pro grafy se používá, ale rozhodně ne typicky. Proto píšu, že se neprosadil příliš, nikoliv že se neprosadil vůbec ;-)
Ale i grafy vídávám spíš jako klasický obrázek PNG. V tom lepším případě, protože si troufám tvrdit, že častěji než SVG je používán JPEG, GIF či dokonce Flash (fuj). Je to můj názor založený na pozorování. Relevantní data jsem k tomu nenašel. Že se SVG tu a tam používá i na běžných webech nepopírám, ale opravdu poskrovnu.
Tak kupříkladu google/youtube je prosycený SVG grafy. Těžko by někdo vytvářel pokročilé knihovny jako je tato: http://www.highcharts.com/ , kdyby se to nepoužívalo (a tudíž by se jim to nezaplatilo).
Nic nezpochybňuji, ale demonstrovat tu Javu zrovna na Raiffeisenbank je docela nešťastné.
Používám totiž tohle bankovnictví už od dob Expandia banky a nikdy Javu nepotřebovalo. Ano, je tu možnost si v nastavení vynutit používání Java appletu, ale je to tam docela ukryto a nějak ani nevím, proč by to kdo zapínal.
Já ho používám ještě z dob, kdy mojí bankou byla eBanka, takže vím, že pro přihlášení prostřednictvím elektronického klíče byla a je Java potřebná. Dnes to chce navíc dost námahy, protože Raiffeisenbank se rozhodla elektronický klíč dál nepodporovat, ale to už je jiné téma. Nicméně, kdo dodnes používá elektronický klič zavedený eBankou (a ta možnost tu je), potřebuje Javu.