Hlavní navigace

Galerie: SteamOS od instalace až po spuštění hry

Roman Bořánek

SteamOS je jedna z nejzvláštnějších linuxových distribucí, která tu kdy byla. A pokud vše půjde podle plánu, má šanci stát se jednou z nejvlivnějších. Valve má kontakty, které dokáží prospět nejen této herní distribuci, ale i celému linuxovému ekosystému. Jak vypadá vůbec první verze tajemného SteamOS?

Co byste řekli na Linux v konzolích? SteamOS totiž Linux opravdu je a ani se to nesnaží skrývat, jak je často neblahým zvykem. Už po chvilce zjistíte, že se uvnitř skrývá vcelku standardní Debian s grafickým prostředím GNOME 3. A k tomu samozřejmě to hlavní – linuxový klient herní platformy Steam. Cokoliv skrývat by v současné době ani nemělo smysl. Společnost Valve by byla velmi ráda, aby se zkušení linuxáci v jejím výtvoru pohrabali a hlásili chyby.

Samotný klient potom nabízí dvě rozhraní. Tradiční desktopové, které už je tu s námi dlouhá léta, a potom to zajímavější – konzolové. To je určeno pro ovládání gamepadem, ale poradí si i s myší. Zatím se podívejte, jak SteamOS vypadá, brzy se podíváme i na to, jak vlastně běhá.

Našli jste v článku chybu?
5. 1. 2014 18:20
Lol Phirae (neregistrovaný)

A proč blábolíte o desktopu pod článkem o herní konzoli?

5. 1. 2014 17:50

On se ale bude prodávat. Jako součást herních konzolí Steam. Podobně, jako se teď linuxové systémy prodávají ve všech Wi-Fi routerech nebo třeba multimediálních přehrávačích. A jejich zastoupení je... drtivé. Linux je víc než jen desktop s Ubuntu.