a co takhle conky? http://conky.sourceforge.net/
nani zavisly na Gnome a da se tam nacpat skoro cokoli.
Prosím Vás, mám problém se spuštěním screenletu. screenlet vrátí do terminálu hodnotu OK, což si myslím že je v pořádku, ale nezobrazí se. Instalovat do screenlets manageru neumím. zkoušel jsem „dpkg-reconfigure screenlets“ a jelikož vedle pythonu 2.6 používám i 3.0 napíše to INFO: using unknown version ‚/usr/bin/python3.0‘ (debian_defaults not up-to-date?)
Proč se tedy screenlet nezobrazí i když ho spouštím správnou verzí pythonu?
Děkuju
Nezlobte se na me, ale proc vymyslite nejake nove terminy jako je „konstrukcni funkce“? A co sakra znamena „volání konstrukční třídy“? To tu opravdu pisete o programovani bez znalosti zakladni programatorske terminologie?
To v Rootu neexistuje nikdo, kdo by byl schopen posoudit kvalitu clanku – nebo alespon provest poradne korekturu?
Zaroven mi neni jasne, pro koho je ten clanek vlastne urcen, protoze mi prijde, ze pro pokrocilejsi programatory ten clanek vlastne obsahuje jen naproste minimum informace – ale chapu, ze je potreba z toho udelat co nejvice dilu…
Pokud by to byl zase clanek pro zacatecniky, tak by bylo mozna zahodno vysvetlit, co znamena to dedeni v prikladu (o kterem tam samozrejme neni ani zminka), co jsou to vlastne handlery a proc by se metody mely jmenovat tak, jak se jmenuji. A vlastne vysvetlit vubec neco. Dokonce ani popis metod neni nijak zvlast dobre srozumitelny: __init__ – provádí se úplně jako první, on_init – volá se jako první po úplné inicializaci, on_{,un)map – zavolají se na začátku nebo na konci. Jaky je vlastne rozdil mezi __init__ a on_init, proc je inicializace takto rozdelena, proc to tak nekdo vymyslel? Jaky je rozdil mezi on_init a on_map, proc se vola nejake on_init po uplne inicializaci a jaky je rozdil, kdyz udelam inicializaci v on_map – prece pisu screenlet, abych ho spoustel, a kdyz se on_map vola pred spustenim, tak bych mohl vsechno udelat tam? A tak dale. Jednoduse informacni hodnota nula. Muzu rict, ze pokud budu nekdy v zivote chtit naprogramovat screenlet, tak navod nebudu hledat zde.
Při vší úctě a oprávněnosti Vaší kritiky – jednooký mezi slepými králem. Jsem rád, že je tu takový článek, který mi umožní nahlédnout do zákulisí těchto vychytávek. Máte-li zájem, redakce jistě Vaši odbornou korekturu uvítá – lépe zapálit svíčku, než proklínat tmu. Toliko můj názor.
PS: Za článek děkuji, těším se na další díly. Pokud si autor vezme k srdci kritiku a pozitivně ji promítne do své tvorby, budou další články jistě lepší a lepší.
Naprosto souhlas, pokud chcete psat clanek o programovani naucte se prvne terminologii. Pokud chcete rychlou korekturu zacnete s tim ze nahradite vsechny vyskyty slova „funkce“ za „metoda“. Jinak te specialni „funkci“ co se v pythonu tak divne jmenuje – __init__ – se rika konstruktor, da se to vycist v jakemkoliv zakladnim tutorialu na OOP v pythonu.
No v podstatě by mělo jít o možnost dodat do kontextu plochy nějaký funkční prvek, nebo widget (GUI komponentu) bez toho, aby jsi se musel rejpat ve zdrojácích daného prostředí. Většinou je to řešeno tím způsobem, že buď je na pozadí spuštěna nějaká aplikace, která dodá appletu rámec v kontextu plochy/panelu (např. caramba), a nebo dané GUI prostředí má již v sobě nějakého takového managera appletů integrovaného (třeba slavná plasma).
Dá se to však vyřešit i tak jak jsi psal. Já jsem některé aplikace takhle nastavoval v KDE 3.x, kdy bylo možno oknu/aplikace upravit různé vlastnosti jako pozice, velikost, rámec, atpod. pak stačí už jen uložit session a hotovo…
PS. Začátek článku „Screenlety jsou takové gadgety, …“ mě rozesmál, ale výraz „spi… buzzword“ mě dorazil úplně. Začínám mít z téhle série článků dobrý pocit (přesto že nemám rád pýthon), možná bude lepší než komiksy… :-D
Už to tu přede mnou řešil Mira a odpovídal mu . (tečka) avšak problém se nějak nedořešil.
Sprostě jsem kód zkopíroval, uložil jako screenlet.py a spustil jsem ho python screenlet.py a zobrzilo se OK. Jam mám teď screenlet nainstalovat a spouštět?
Hledal jsem i v dokumentaci http://www.screenlets.org/…ocumentation a nic kloudnýho jsem nenašel…
Díky :-)
Spíš se zkuste mrknout do dokumentace k Vašemu WM, určitě tam někde bude napsáno jak spouštět aplikace při jeho startu. Například KDE má pro tento účel složku ~/.kde/Autostart, u „lehkotonážních“ WM (např. EvilWM) se to řeší tak že napíšete skript, který nejdřív spustí požadované aplikace a potom samotný WM. Bohužel nepoužívám Gnome, takže tam vám neporadím, ale určitě to jde také nějak zařídit.