Mne sa celkom pozdava http://www.igniterealtime.org/projects/openfire/
Jednoduchy na konfiguraciu a ponuka zaujimave moznosti.
Pouzivam jiz nekolik roku. Ma to dost rozsireni vcetne nekolika ruznych transportu a integraci se SIP.
Instalace ihned z balicku, konfigurace easy pres webove rozhrani co zvladne i moje babicka. Kdyz vidim ty uBuntacke CLI navody na instalaci tak se mi jezi i to co nemam. :-)
Openfire je super, mal som ho nahodeny. Akurat apache na masine z casu na cas vratil internal server error a nikto nevedel preco. Po odstraneni openfire sme na to prisli. Proste skoda tej javy tam.. inak je to dokonale. Sprava logov, pluginy… vsetko na co si clovek zrovna spomenie (a inak by sa nedonutil naskriptit si to alebo sa hrabat v configoch) si tu naklika za par sekund. Spolupraca s roznymi databazami, pripadne LDAP je samozrejmost. Jedine minus je len ta nestastna java.
Java mínus je (neviem si predstaviť že by mi tento názor niekto mohol rozumne vyvrátiť – praktické skúsenosti proste nepustia.), ale to že „odpískali podporu více domén“ ma dosť sklamalo. Práve na túto fičúru som čakal. Čítal som dokonca rôzne články kde sa píše ako sa dá podpora pre viac domén rozbehať. Neviem teda či to bolo písané pred oiciálnym zrušením podpory (pretože to nefungovalo bezproblémovo), alebo po… Je to škoda.
Halda lidi utika z Jabbim, aby si pak pustili vlastni server bez tech placenych rozsireni. Takze budou mit to same, co na Jabbim zustane zdarma. Chapete to ?
PS: ten ICQ transport .. az ICQ zase neco zmeni v protokolu .. na Jabbim transportu jsem vzdy prakticky stale jel. Ostatni cekali na upravy knihoven.
To je jednoduché, jde o to jak byl napsaný ten text:
http://pinky.posterous.com/jabbim-se-zmeni-a-nebude-to-bezbolestne
Ale většina by mé vysvětlení nepochopila a zbytek by neuvěřil.
Měl poslat tohle a byl by na tom lépe:
Pokud chceme i nadále zajišťovat kvalitní chod serveru Jabber a Jabbim – A to chceme, musíme služby zpoplatnit. Ale nebojte se, rozhodně to není moc. Za svých 14,– Kč na měsíc dostanete skvělý servis. Klikněte ,,ZDE" na tento odkaz, kde se Vám vygeneruje složenka na roční platbu. Jestli Vás zajímají nějaké bližší informace o důvodech zpoplatnění klikněte ,,SEM".
Jen to doplním.
Zdroj: http://www.humboldtec.cz/
5.8.2009
Počet aktivních uživatelů Jabbim přesáhl hranici 25 000. Počet současně připojených uživatelů dosáhl špičkové hodnoty 10 000
Pokud by to udělal šikovně, zřejmě by cca 70% lidí platilo.
Vezměme výše uvedenou špičku, vynásobme jí 0.7 a 14,– Kč a máme tu sto tisíc měsíčně. No, to by nebyl špatný plat :-)
Hele víš co vidím jako celkem velkej problém těhle plateb? To že není možná platit klasickým převodem z účtu na účet třeba z eBanky. Repektive jsem to tam nikde nenašel. Jestli blbě hledám tak mi pošlete odkaz. Pokud někdo nabízí platby pouze přes nějakej Pay-Pal nebo speciální kartou tak to prostě spousta lidí buď neumí nebo nemá.
(09:15:44 AM) kozec: info (09:15:44 AM) platby: Informace pro zaslání peněz: (09:15:44 AM) platby: ======================= (09:15:44 AM) platby: Pozor, systém automaticky registruje POUZE platby vyšší, než 100,- Kč!!! Platba na celý rok je 238,- Kč (09:15:44 AM) platby: Platbu v *ČR* proveďte na bankovní účet 1063000918/5500 s přiděleným variabilním symbolem 6661180 a konstantním symbolem 0308. (09:15:44 AM) platby: Z libovolné země je pak možné dobít kredit pomocí kreditní karty nebo účtu Paypal, tlačítko je na http://www.jabbim.cz (09:15:44 AM) platby: Prosím, pečlivě si tyto údaje opište, ať nedojde k omylu. (09:15:45 AM) platby: Dále je možné provést platbu i pomocí SMS zprávy. *Prosíme vás ale, abyste preferovali možnost odeslat peníze převodem.* (09:15:45 AM) platby: Operátoři si vezmou velkou část peněz a pro nás zůstane pouze 30% této částky. (09:15:45 AM) platby: Pro dobití pomocí SMS použijte následující návod: (09:15:45 AM) platby: ČR 50,- Kč včetně DPH, poslat SMS na číslo 9030950 ve tvaru: p jabbim 6661180 (09:15:45 AM) platby: ČR 79,- Kč včetně DPH, poslat SMS na číslo 9030979 ve tvaru: p jabbim 6661180 (09:15:45 AM) platby: ČR 99,- Kč včetně DPH, poslat SMS na číslo 9030999 ve tvaru: p jabbim 6661180 (09:15:45 AM) platby: SR Euro 1.58 (40,- Kč včetně DPH), poslat SMS na číslo 7604 ve tvaru: p jabbim 6661180 (09:15:45 AM) platby: Děkujeme za podporu serveru.
;-)
Jo našel jsem, bezva. Je to v sekci VIP http://www.jabbim.cz/vip-info.html Jdu na to. Jestli jsem to pochopil správně tak tím přidáním toho kontaktu se vytvoří provazba mezi mým účtem a tím var. symbolem. Jinak super je i ta možnost přes SMS, evidentně jsem klukům křivdil maj to vychytaný ;-)
Chápeme to. Kromě toho, že Jabbim na tom byl (je?) se stabilitou mizerně, tak chování pana Pinkase mnohým vadí (ani se jim nevidím). Spuštění vlastního serveru má výhodu v tom, že dotyčný nad ním má kontrolu. Může sám řešit výpadky a nečekat až si všimne někdo z Jabbim.
Další důvod může být nedůvěra. Spousta lidí je paranoidní v případě closed-source software. Třeba nedůvěřují ani Jabbim :)
Proč lidi používají Linux, když existuje Windows/FreeBSD/OpenSolaris…? Protože můžou. Proč používají GIMP, když existuje Photoshop? Protože můžou :) Prostě to dělají proto, že můžou :)
– na ICQ mi stále píší nějací soudruzi z Ruska…třeba 5× za den
– velká část BFU přátel dávno přešla z ICQ na Skype a mimo něj nejsou k zastižení
Skype nemám rád, nemám rád žádné cizí uzavřené programy které nekontrolovatelně komunikují s Internetem… Asi to bude znít hloupě, ale kdybych zrušil ICQ a Jabber ztratím kontakt jen s jedinou osobou, ostatní mají ,,ten hnusný" Skype … Přemýšlím, jestli se to týká jen mě.To mě přivedlo na jednu myšlenku. Nevíte někdo, jestli se dá zprovoznit Gtalk na nějakém klientu (Pidgin nebo raději Empathy) se zvukem nebo i videem? Audio i video plugin pro GMail už existuje i pro linux. Ale jinak díky tomu špatnému Skypu můžu volat své babičce ze Španělska na pevnou linku skoro zadarmo a myslím, že jí to dělá větší radost, než kdyby věděla, že jsem skálopevným zastáncem otevřených technologií.. (I když je preferuji všude, kde to jen jde..)
Mezi GTalkem a Pidginem jde bez problému přenášet zvuk (ale u starší verze Pidgina musel vždycky zahajovat hovor linuxák s Pidginem – jak přišel požadavek od GTalku, tak všechny jádra nadoraz a Pidgin ani nepípnul). Jak přenášet obraz po Jabberu se snažim vybádat už asi rok (zkouším kombinace Lin a Win SW) a zatím jsem došelk tomuhle:
Windows ↔ GNU/Linux
GTalk ↔ Pidgin [jen zvuk]
GNU/Linux ↔ GNU/Linux
Pidgin ↔ Pidgin [obraz i zvuk, bere kolem 128kb/s download i upload – když neomezuje rychlost připojení, tak je obraz jak víno]
Slyšel jsem že PSI snad umí taky něco z toho přenášet, ale to jsem nezkoušel
Pak je možnost přenášet obraz i zvuk přes SIP (to mi přišlo trochu pomalejší, protože mi to jelo přes Brazílii, nebo kde to bylo). Co se týče add-onu do prohlížečů aby šlo volat z GMailu…zatim neznám nikoho, komu by to fungovalo. Jestli GTalk podporuje video (myslim že ještě nedávno tomu tak nebylo), tak bych zkusil co to udělá :) Rozhodně se zkusit připojit v obou směrech (jak už jsem psal, když něco přišlo Pidginu, tak padal).
Kdyby někdo znal další kombinaci (pokudmožno Win ↔ Lin), tak budu rád když se tady ve vlákně podělí.
Rychlou volbou pro XMPP server na vlastní doméně, může být i Google apps s Google Talk. Nemáte sice nad tím plnou kontrolu, ale zase nepotřebujete server a veřejnou IP. Pokud už si takto jednou vytvoříte XMPP účet na vlastní doméně, tak nebude problém v budoucnu ho přesunout někam jinam, beze změny adresy.
Třebas jabbim.cz bude někdy nabízet možnost, mít účet na vlastní doméně?
Jinak na první pohled dobré řešení XMPP adres, převzaté z e-mailu, má tu nevýhodu, že na něj občas lidé posílají e-maily. :-(
/etc/init.d/prosody restart
* Restarting Prosody XMPP Server prosody
A problem occured while reading the config file /etc/prosody/prosody.cfg.lua
Error: /etc/prosody/prosody.cfg.lua:2: ‚}‘ expected near ‚@‘
More help on configuring Prosody can be found at http://prosody.im/doc/configure
Good luck!
x@NB-Pepe:/etc/prosody# cat prosody.cfg.lua
Host „localhost“
admins = {cz3dtc@localhost}
modules_enabled = {
„roster“; – Allow users to have a roster. Recommended ;)
„saslauth“; – Authentication for clients and servers. Recommended if you want to log in.
„tls“; – Add support for secure TLS on c2s/s2s connections
„dialback“; – s2s dialback support
„disco“; – Service discovery
„private“; – Private XML storage (for room bookmarks, etc.)
„vcard“; – Allow users to set vCards
„privacy“; – ??
„compression“;
„legacyauth“; – Legacy authentication. Only used by some old clients and bots.
„version“; – Replies to server version requests
„uptime“; – Report how long server has been running
„time“; – Let others know the time here on this server
„ping“; – Replies to XMPP pings with pongs
„pep“; – Enables users to publish their mood, activity, playing music and more
„register“; – Allow users to register on this server using a client and change passwords
„groups“;
„announce“;
„welcome“;
„watchregistrations“;
–„console“; – telnet to port 5582 (needs console_enabled = true)
–„bosh“; – Enable BOSH clients, aka „Jabber over HTTP“
–„httpserver“; – Serve static files from a directory over HTTP
– Debian: do not remove this module, or you loose syslog
– support
„posix“; – POSIX functionality, sends server to background, enables syslog, etc.
};
modules_disabled = {
– „presence“;
– „message“;
– „iq“;
};
allow_registration = true;
daemonize = true;
pidfile = „/var/run/prosody/prosody.pid“;
ssl = {
key = „/etc/prosody/certs/localhost.key“;
certificate = „/etc/prosody/certs/localhost.cert“;
}
log = {
{ levels = { „error“ }; to = „syslog“; };
{ levels = { „error“ }; to = „file“; filename = „/var/log/prosody/prosody.err“; };
{ levels = { „info“; „warn“; }; to = „file“; filename = „/var/log/prosody/prosody.log“; };
– { levels = { „debug“; }; to = „file“; filename = „/var/log/prosody/prosody.log“; };
}
VirtualHost „localhost“
enabled = true
ssl = {
key = „/etc/prosody/certs/example.com.key“;
certificate = „/etc/prosody/certs/example.com.crt“;
}
– Load all configuration files in /etc/prosody/conf.d/
local ztact = require „util.ztact“
local cfgdir = „/etc/prosody/conf.d/“
for f in ztact.dir(cfgdir) do Include(cfgdir..f); end
x@NB-Pepe:/etc/prosody#
co mam spatne ?
More help on configuring Prosody can be found at http://prosody.im/doc/configure
admins = { „admin1@example.com“, „admin2@example.com“ }
Že by chybějící uvozovky?
tak jsem to po precteni jen tak vyzkousel, jak se to chova apod.. po cca 25 minutach vse hotovo, nastaveno, ale za boha se mi nechce pidgin prihlasit… psi, empathy i webovy meebo.com se bezproblemu pripoji, jak sifrovane, tak i nesifrovane.. nevite nekdo co s tim?
ja byl z ejabberd zvykly, ze sifrovany bezi na portu 5223, takze jsem zkousel klienta nastavit takto, ale prosody evidentne ani na portu 5223 neposloucha...
presto kdyz se vygeneruje certifikat a zada cesta k nemu do konfiguracniho souboru, tak i na portu 5222 (a bez zaskrtnuti volby "pouzit sifrovani protokolu SSL" v Kopete) bezi sifrovane pres TLS
pri pouziti VirtualHostu to je evidentne jedina moznost jak rozebehnout vice certifikatu na jedne IP
vim ze to je dotaz krapet off topic, ale nahodou nekdo nema zkusenosti s NAPSANIM serverove aplikace pro Jabber? jen tak pro zacatek jestli by me nekdo alespon nenasmeroval na nejaky web s uzitecnymi informacemi (googlit budu pozdeji). Psat to mam v Jave...Diky
A odpovim si sam:
How to view IM history?
Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu. XMPP jsem si nainstaloval bez problémů. Jenže když chci doinstalovat "libpurple0-minimal" systém hází chybu že balík nemůže najít. Repozitář jsem přidal jenže při zadádní apt-get update dostanu zase chybu
" Selhalo stažení http://packages.spectrum.im/dists/precise/Release Unable to find expected entry 'spectrum/binary-i386/Packages' in Release file (Wrong sources.list entry or malformed file)
"
Když jsem koukal přes web do repozitáře tak tam ani adresář /binary-i386/ opravdu není. Dá se to nějak obejít ? Nebo budu muset přejít k nižší verzi ubuntu :-(.
Díky za odpověď
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.